Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni president Andre Sepp ja Aigar Leok.Foto: Rauno Kais
Toimetas Mart Treial 15. november 2015 21:52
Rock Cafes toimunud Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pidulikku hooaja lõpuüritusel autasustati lõppenud aasta medali- ja karikavõitjaid, kuulutati välja aasta parimad sportlased ja klubid ning avaldati tänu firmadele ja isikutele, kes Eesti motospordile õla alla pannud.

Aasta motosportlaseks valiti tänavu enduro maailmameistrivõistlustel osalenud Aigar Leok, kes teatas hiljuti oma suurest spordist lahkumisest, kuid mainis emotsionaalses tänukõnes, et teda võib tulevikus kodumaistel võistlustel ikkagi stardis näha ja noored ei saa veel loorberitele puhkama jääda. Loomulikult kuulus Leokile ka aasta parima endurosõitja auhind.

Edukas oli aasta ka noorel Hannes Soomeril, kes sai European Junior Cup karikasarjas kaheksanda koha ja suutis end ka hooajal poodiumile sõita. Meie ringrajaspordi tulevikulootus kogus tänavu ühtekokku neli väärt auhinda. Üheks nendest on ka rändkarikas, mida annab igal aastal välja tänavu oma 65ndat juubelit tähistanud Lembit Teesalu, kes käis ka ise laval juubelimeenet kätte saamas.

Aasta parimaid autasustas Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni president Andre Sepp, kellel oli teist aastat au välja kuulutada auhinnad – "Aasta mototegu" ja "Aasta sangar". Nendest esimene on mõeldud Eesti motoelu käesoleva aasta kõige tähelepanuväärsema teo tunnustuseks, kus kandidaadid seadis üles ja parima selgitas hääletuse teel motorahvas. Teine tunnustus on mõeldud aga Eesti motoelu tegelasele või tegelastele, kes on antud aastal hakkama saanud märkimisväärse ja ennastületava isikliku saavutusega, kandidaadid seadis üles ja parima valis EMF'i nõukogu.

Tänavu lisandus veel üks karikas, mis on mõeldud parimale ringrajaklubile, kellele on välja pandud ka 1000 eurone rahaline auhind.

Lõppenud hooajal käis erinevatel motospordi aladel Eesti radadel võistlemas pea 2000 kohalikku motosportlast ning väljaspool riigipiiri esindas Eestit ühtekokku üle100 sportlase. Lumevaesest talvest hoolimata toimus hooaja jooksul kokku ligi 80 üritust, mille hulgas juba traditsiooniks saanud Kiviõlis peetud külgkorvide motokrossi MM- ja Quadide EM-etapp, mis sai rahvusvahelistelt alaliitudelt taas palju kiita. Lisaks toimusid samal ajal Kiviõlis ka esimest korda ajaloos Euroopa meistrivõistlused tsiklite mäkketõusus, kust Urmas Põldma tõi ära ka põhiklassi kuldmedali.

Aasta motosportlased 2015:

Parim motosportlane – Aigar Leok, enduro MM 4. koht, etappidel 5 korda poodiumil

Parim naismotosportlane – Keity Meier, FIM triali "Aasta uustulnuk"

Parim noor motosportlane – Hannes Soomer

Parim endurosportlane – Aigar Leok

Parim noor endurosportlane – Priit Biene, enduro Euroopa meistrivõistlustel E1 Junior klassis 14. koht, esimese eestlasena suutis Soome meistrivõistlustel poodiumikoha saavutada

Dunlopi rändkarikas parimale noorele ringrajasõitjale – Hannes Soomer

Eesti Mootorispordi Ajaloo Ühingu rändkarikas parimale ringrajasõitjale – Hannes Soomer

Lembit Teesalu rändkarikas parimale ringrajasõitjale – Hannes Soomer

Parim klubi motokrossis – Pärnu MC

Parim klubi enduros – Sõmerpalu Motoklubi

NGK rändkarikas parimale klubile ringrajas – Biker24 motospordiklubi

Parim meeskond ringrajas koos 1000 eurose eripreemiaga – Biker24 motospordiklubi

"Aasta mototegu" – Anastassia Kovalenko, esimene Põhja-Euroopa naissõitja rahvusvahelise ringrajasarja poodiumil

"Aasta sangar" – Rahvuste krossil 4. koha saavutanud Team Estonia meeskond koosseisus Tanel Leok, Harri Kullas ja Priit Rätsep.