Jalgpall

82-aastane jalgpallistaar: Prantsusmaa loobugu EMist. Kas arvate, et inimesed lähevad veel Stade de France'ile? (2)

Toimetas Ville Arike, 16. november 2015 12:59
Reede õhtu, kui inimesed jäid pärast jalgpallimängu Stade de France'ile lahkumisluba ootama.Foto: AFP / Scanpix
Endine Prantsusmaa jalgpallistaar, 1958. aasta MMil säranud Just Fontaine arvab, et Pariisi terrorirünnakute valguses peaks riik loobuma järgmisel aastal jalgpalli EMi korraldamisest.

82-aastane Fontaine viibis reedeõhtuste pommiplahvatuste ajal Stade de France'il ja vaatas mängu Prantsusmaa – Saksamaa. Teatavasti oli ka staadion üheks terroristide sihtmärgiks, kuid õnnekombel pommimehed sinna ei pääsenud. Küll kuuldi staadionil selle lähedal toimunud plahvatusi.

Samal teemal

Ühe MM-finaalturniiri kõigi aegade väravarekordit (13) enda käes hoidev Fontaine leiab, et võistluse võiks anda mõnele teisele riigile. "Võistluse võiks korraldada ükskõik milline teine riik, meie ei saa seda teha," ütles Fontaine Saksamaa ajalehele Die Welt.

"Prantsusmaa peaks turniirist loobuma. Kardan väga, et see Must Reede võib korduda. Arvan, et me ei suudab nii suure ürituse jaoks vajalikku turvalisust tagada. See on lihtsalt liiga ohtlik. Kas tõesti arvate, et inimesed lähevad tulevikus veel Stade de France'ile?"

Finaalturniiri loosimine toimub 12. detsembril Pariisis. Suurürituse peakorraldaja Jacques Lambert on terve nädalavahetuse kinnitanud, et Prantsusmaa võtab EMi läbiviimiseks tarvitusele „vajalikud abinõud" ning loobumine oleks vaid vesi terroristide veskile.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee