Eesti meeste jalgpallikoondis lõpetas 2015. aasta 3:0 võiduga St Kitts ja Nevise üle.Foto: Alar Truu
Ott Järvela 17. november 2015 20:49
Eesti jalgpallikoondis lõpetas 2015. aasta 3:0 võiduga eksootilise St Kitts ja Nevise üle, millega Sinisärgid säilitasid 100% saldo mängudes Kariibi mere meeskondadega (2013 alistati 1:0 Trinidad ja Tobago).

Hinded Eesti meeskonnale ja koondislastele tänases mängus.

Pavel Londak 7. Pidi tegema ühe tõrje ja püüdma ühe tsenderduse, aga sai sellega eeskujulikult hakkama. Loodetavasti leiab Bodö/Glimtist lahkuda otsustanud puurivaht endale talvel hea töökoha.

Artur Pikk 7. Kõva töövõime ja kohusetundlikkus pole tema puhul uudiseks. Iga kord, kui Eesti ründas, oli ta vasakul äärel ootamas. Tsenderdused kippusid, tõsi küll, täna veidi pikaks.

Enar Jääger 7. Stoiliselt rahulik ja kindel esitus. Aga mida muud oodatagi mehelt, kes mängis oma 119. maavõistluse.

Nikita Baranov 7. Eesti meistriliiga lõppenud hooaja parimalt keskkaitsjalt teine ilus 90 minutit järjest. Hea, et üks kindel mees keskkaitses juures.

Markus Jürgenson 6. Kaitses etteheiteid pole, aga vastase väljakupoolel patustas liiga sageli mustade puudetega, mille tõttu luhtus mitu lubavat rünnakut.

Ken Kallaste 7. Järjekordne hea partii, mis tõestab, et Kallaste on koondises äärepoolkaitsja rolliga hästi kohanenud. Moodustab Pikaga hea duo.

Karol Mets sai vigastada ja mängis hindamiseks liiga vähe.

Aleksandr Dmitrijev 7. Muidu kõik hea, aga kõik kolm pealelööki lendasid ei tea kuhu. Ent TJK korüfee Joosep Katsevi ütles juba aastate eest: Sanja ei osanud juba poiste klassis peale lüüa...

Sander Puri 8. Kui Kallaste ja Pika poolt Gruusiale löödud 2:0 esitas tugeva avalduse Hõbepall 2015 auhinnale, siis Puri ei jäänud neile alla. Oivaline värav. Ja muidu kah hea mäng!

Konstantin Vassiljev 8. Kui Vassiljev 49. minutil karistuslööki sooritama asus, võrdus see ju sisuliselt penaltiga. Värav oli sama tõenäoline.

Ats Purje 6. Võinuks olla parem. Ühe hea võimaluse luhtas, liiga palju musti puuteid.

Ilja Antonov 8. Koondisekarjääri esimene värav (jala sai valgeks ka Eesti Kaitsevägi) ja ka igal muul moel hea esitus. Kindlad söödud, loogilised liikumised.

Rauno Sappinen 6. Ründajale ei saa kõrgemat hinnet panna, kui head võimalused realiseerimata jäid.

Sergei Pareiko 65. Erandkorras laiendame skaalat ja anname Pareikole hinde, mis võrdub tema maavõistluse arvuga. Teisel poolajal hoidis puuri puhtana, kusjuures kaks sekkumist nõudsid kõrgpilotaaži.

Maksim Gussev 6. Vahetusmängija peab kõrgema hinde teenimiseks silma paistma. Gussev ei mänginud ühestki otsast pahasti, aga erilisega silma ka ei paistnud.

Joel Lindpere mängis hindamiseks liiga vähe.

Gert Kams mängis hindamiseks liiga vähe.

Eesti meeskond 7. Vastane oli selgelt nõrgem ning paremus pandi maksma nii mängupildis kui ka tablool. Hea kool tuleviku mängudeks Euroopa kääbusriikidega.