Sergei Pareiko viimane kohtumineFoto: Stanislav Moshkov
18. november 2015, 10:07

FOTOREPORTAAŽ | Sergei Pareiko viimased kaks tundi jalgpallurina (1)

Eesti legendaarne jalgpallikoondise väravavaht Sergei Pareiko pidas eile oma lahkumismängu, kui Lilleküla staadionil alistati Saint Kitts ja Nevis 3:0. Ela Pareiko viimasele kohtumisele kaasa Õhtulehe fotograafi Stanislav Moškovi fotosilma läbi.
Et Pareiko ei tulnud staadionile saabudes koos ülejäänud meeskonnaga väljakuga tutvuma, nägi publik teda alles mängueelsel soojendusel
Siiski sai mees teha ka mõned soojendustõrjed, tõsi - need löödi eestlaste, mitte saareriigi mängijate poolt.
Pareiko alustas kohtumist varumeestepingilt, kuid publik oli valvas. Kui 26. minutil saatis peatreener Magnus Pehrsson legendaarse väravavahi sooja tegema, polnud pealtvaatajate rõõmul otsa ega äärt.

Soojenduse ajal läks Eesti Ilja Antonovi väravast juhtima. Pareiko emotsioonid nagu muiste!

Poolajal tegi Pareiko veel viimased ettevalmistused. Tähtsad hetked on veel ees!

JA SEE HETK ON KÄES! Kapten Konstantin Vassiljev ulatas Pareikole viimast korda kaptenipaela. "Naudi mängu nii palju, kui saad!" ütles Vassiljev.

Kuigi esimesel poolajal sai ametivend Pavel Londak üpris vähe palli puutuda, oli Pareikol seda õnne rohkem. Või tegid kaaslased talle meelehead?

Kaptenina juhendas Pareiko meeskonda tulihingeliselt ning vähese publiku kisa tõttu (kõigest 1902 pealtvaatajat), oli ka selgelt kuulda, mis käsklusi väravavaht jagas. "Nad tulevad! Rahu, rahu! O bože moi!"

Pareiko pidi vahepeal näitama ka kiireid liigutusi, sest Eesti keskkaitsjad magasid maha Saint Kitts ja Nevise ründaja ürituse. Kuna väljaspool karistusala käsi kasutada ei tohi, kasutas Pareiko oma pead.

Vaade Pareiko selja tagant. Ükski pall sinna ei pääsenud.

65 koondisemängu on selja taga! Vägev karjäär on lõppenud!

Esimesena tuli Pareikot õnnitlema klubikaaslane Levadiast, Artur Pikk

Pareiko üks lähedasimaid sõpru, Konstantin Vassiljev embab soojalt. "Natuke kurb, et selline mees lõpetab, aga selline on elu. Loodan, et ta saab veel jalgpalliga tegeleda ja oma kogemust noortele edasi anda!"

Meeskond kogunes keskringi , jättes ringi keskele päevakangelase Pareiko. "Karjusime koos "EESTI!"

Sümboolsele tänuringile läks Pareiko koos poeg Daniiliga, kes on suur jalgpallifänn

Tänada tuli paljusid fänne, kuid Pareiko on varemgi öelnud, et fännid on jalgpallurile südamelähedased