Väravavaht Sergei Pareiko.Foto: Stanislav Moshkov
18. november 2015, 12:33

Sergei Pareiko püstitas Eesti koondise rekordi

Eilses jalgpalli maavõistluses Eesti – St Kitts ja Nevis teisel poolajal Sinisärkide väravat kaitsnud Sergei Pareiko püstitas karjääri viimases mängus Eesti jalgpallikoondise rekordi.

Pareiko esimest ja viimast mängu Eesti koondises lahutab 19 aastat, kaks kuud ja 17 päeva, mis teeb väravavahist kõige pikema koondisekarjääriga Eesti jalgpalluri. Senine tippmark kuulus 19 aasta ja 7 päevaga Andres Operi nimele.

Pareiko debüteeris Eesti koondises 1996. aasta 31. augustil, kui asendas Minskis peetud MM-valikmängus 5. minutil vigastada saanud Mart Poomi. Eesti kaotas tolle mängu 0:1. Kokku esindas Pareiko Eesti meeskonda 65 kohtumises.

Et Ragnar Klavan Pareiko rekordi ületaks, peaks ta Eesti koondise eest mängima 2022. aasta 21. septembril või hiljem. 2022. aasta 30. oktoobril saab Klavan 37aastaseks.

Allikas: jalgpallistatistik Mati Kesaväli.