Kõmu

Venemaa ees... Noore ujuja surm vallandab järjekordse megaskandaali spordimaailmas!? (2)

Õhtuleht.ee, 18. november 2015 17:53
Mis saab olümpiamängudest, kui suurriigid dopinguskandaalide alla mattuvad?Foto: SERGEI KARPUKHIN
Eelmisel esmaspäeval suri ootamatult vaid 17-aastane Hiina ujuja Quing Wenyi. Noorsportlase surma ümbritsevad kahtlased asjaolud on toonud aga mustad pilved maailma suurima rahvaarvuga riigi ujumisliidu töötajate pea kohale.

Juba kolm tundi pärast Wenyi surma teatasid tema riigiteenistuses töötavad vanemad, et nad ei soovi lahkamist ning juba ülejärgmisel päeval viidi elutu keha kremeerimisele. Nii kiired protsessid on äärmiselt kummalised arvestades seda, et iga tänapäeva spordiorganisatsioon sooviks sellise juhtumi puhul viia läbi põhjaliku uurimise, et saada teada, mis tehti atleedi treenimisel valesti.

Independienti ajakirjaniku Ian Herberti sõnul pole tausta teades selline asjade käik aga liialt šokeeriv. Nimelt levivad juba ammu kuuldused, et Hiina ujumises toimub süstemaatiline dopingutarvitamine ning kõik võimalikud tõendid tuleb enne avalikuks tulemist hävitada.

Noore hiinlanna surma ümber tekitab lisakahtlusi asjaolu, et tema tulemused paranesid järsult. Veel kaks aastat tagasi olnud ta üsna keskpärane ujuja, kuid Fujiani provintsis oktoobris peetud võistlustel ujus ta imelisi aegu.

Herbert märgib, et Venemaa skandaalile sarnane võib Hiinas puhkeda siis kui mõni praegune või endine sportlane suu avab. Praegu olevat infot aga ülimalt vähe.

"Ma ei usu, et midagi räpast oleks võimalik välja kaevata. Isegi kohaliku ajakirjanikuna on mul see pea võimatu," olevat üks Hiina ajakirjanik Herbertile väitnud.

Samal teemal

19.11.2015
Spordimaailm dopingust läbi imbunud? WADA sulges viie riigi dopinguagentuurid!
18.11.2015
Kardab elu pärast? Venemaa dopinguskandaali tõmmanud sportlane palub Kanadalt poliitilist varjupaika
18.11.2015
Hugo Tipner | Dopingu tarvitaja on ohver
17.11.2015
Jaapanis maratoni võitnud venelane diskvalifitseeriti dopinguskandaali tõttu