Pärnu võrkpalluridFoto: MARGUS ANSU
18. november 2015, 23:04

Pärnu jätkab eurohooaega Challenge Cupis

Eesti võrkpallimeistri Pärnu VK teekond CEV karikasarjas sai täna hilisõhtul otsa. Avamängus Pireause Olympiakosele 1:3 alla vandunud suvepealinlased kaotasid võõrsil toimunud korduskohtumise kindlalt 0:3 (23:25, 17:25, 15:25).

Pärnu vajanuks matši kuldse geimini viimiseks täna kas 3:0 või 3:1 võitu ning mängu alustati innukalt – avageimis juhiti veel 21:19, enne kui võõrustajad järgi ning ette lubati.

Edasi olid Pärnu kaotusnumbrid juba kindlamad: teises geimis hoiti kreeklaste sabast kinni veel esimese tehnilise mõtlemispausini, kolmandas, kui edasipääsulootus juba minetatud ja meeskonnad kooseisuga eksperimenteerisid, oldi sealgi 3:8 taga.

Pärnu resultatiivseima mängija tiitlit jagasid Taavet Leppik ja Hindrek Pulk (pildil) 11 silmaga. Statistikast väärib mainimist veel eestlaste kehv blokipäev – saadi vaid 2 punkti vastaste 10 vastu.

Kaotus tähendab, et Pärnu jätkab eurohooaega tugevuselt kolmandas eurosarjas Challenge Cup, kus nende vastaseks tuleb kas Ungari klubi Kaposvari Fino või horvaatide Kastela Mladost Marina. Madjarid olid esimesed matšis võõrsil 3:2 paremad, korduskohtumine peetakse täna õhtul. Mängud peetakse detsembri algul.