Golden State kordas NBA rekordit!

Toimetas Ville Arike, 23. november 2015, 09:05
Stephen Curry võis terve neljanda veerandi pingil istuda ja edu püsis.Foto: AFP / Scanpix
Golden State Warriorsi korvpallimeeskond alistas läinud ööl Denver Nuggetsi 118:105, on nüüd hooaja alustuseks võitnud 15 mängu järjest ja kordas NBA rekordit.

Sama on varem suutnud Washington Capitols (1948/49) ja Houston Rockets (1993/94). Warriorsil on olemas kõik võimalused saada rekordi ainuvaldajaks, sest ööl vastu kolmapäeva võetakse kodusaalis vastu tabeli lõpuosas paiknev Los Angeles Lakers, kes viimati jäi omas hallis 93:107 alla Portlandile.

Warriorsi viimast võidumängu iseloomustavad järgmised arvud: Stephen Curry ei visanud esimest korda sel hooajal 20 punkti (19), kuid see polnud probleem. Suurim korvikütt oli 21 silmaga Klay Thompson. Kolmeseid tabati 29/15 ja anti kokku 35 korvisöötu.

Toimuva võttis mängu eel hästi kokku Nuggetsi juhendaja Michael Malone, kes võrdles oma meeskonda Washington Generalsi - Harlem Globetrottersi tavapärase vastasega: "Kõik tahavad vaadata ainult Warriorsit ja mitte keegi meid. Aga mängimegi suure meeskonna vastu."

Denveri tsenter Nikola Jokic lisas: "Nad on maailma parim meeskond. Mingi osa mängust sa suudad kaitses mängida, kuid siis tuleb 3-4 minutit, kui nad lihtsalt 15-punktilise vahe sisse teevad."