Talisport

Talialade MK-karussell saab täistuurid sisse: mitu sportlast Eesti igal alal välja panna saab? Kes ja kuidas otsustab? 

Mart Treial, 23. november 2015, 16:05
Kahevõistluse koondis.Foto: Stanislav Moshkov

Eeloleval nädalavahetusel läheb talispordialade maailmakarikasarja karussell täiel tuuridel tööle. Oma MK-sarja avastardi teevad nii murdmaa- kui laskesuusatajad ning kahevõistlejad. Suusahüppajad alustasid möödunud nädalalõpul ning mäesuusatajad juba oktoobri lõpus. 

Õhtuleht vaatab algava MK-hooaja valguses spordialadele otsa ja annab ülevaate, mitu sportlast Eesti ühel või teisel alal välja panna saab ning kes ja kuidas vastavad otsused langetab.

Murdmaasuusatamine (suusatuur: neli meest (kaks distantsisõitjat + kaks sprinterit) ja kaks naist; MK–etapid: viis meest (kaks + kolm) ja neli naist (kaks + kaks)Kui välja arvata Ruka ja Davosi MK-etapid, kuhu sprinter Peeter Kümmel (pildil) tagas koha eelmise hooaja tulemuste põhjal, siis garantiisid pole. Treenerid Christoph Schmid ja Mati Alaver ning alajuht Robert Päkk vaatavad iga etapi eel eelnevatele tulemustele otsa ning langetavad vastavad otsused. Eeltingimuseks on FIS-punktid, mis meestel peavad jääma alla 60 ning naistel alla 90.Esimene MK-etapp: 27. – 29.11. Rukal (Soome).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. jaanuar 2016, 16:51
KOŠMAAR! Eesti laskesuusatajad puhastasid jälle auhinnalaua... tagantpoolt
17. detsember 2015, 20:28
Tormituule tõttu ära jäänud kahevõistlejate MK-etapp toimub ebatavalisel ajal
11. detsember 2015, 17:08
Ermits oli liider, ent lõpuks punktidele ei jõudnud
9. detsember 2015, 20:36
VIDEO | Tulevane OM-kuld? Sildaru alistas Sotši OMi medalikolmiku!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee