REPORTAAŽ | Tartu Rock alistas kindlalt Küprose klubi ja astus sammu edasipääsu suunas

Ville Arike, Tartu, 24. november 2015 20:43
Marek Doronin kuulus täna algkoosseisu ja tegutses kasulikult.Foto: Aldo Luud
Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskond pidas FIBA Europe Cupil mängu, mis edasipääsu silmas pidades tuli igal juhul võita ning sellega saadi ka hakkama - kodusaalis alistati Nicosia Etha Engomi 92:75.

Rocki algkoosseisu kuulus Tanel Kurbase asemel mõneti üllatuslikult Marek Doronin. Lisaks temale tulid platsile tavapärased startijad Evaldas Žabas, Gert Dorbek, Brian Harper ja Janar Talts. Alustati krobeliselt, nelja esimese minutiga tehti 6 möödaviset ja 4 pallikaotust ning tabloo näitas 3:4. Veerandi kolme viimase minutiga saadi end lahti (visati 11 punkti), aga endiselt oodanuks kindlamat esitust, sest vahe oli ainult üks punkt, 18:17.

Teine periood kujunes puhtaks eesliini peoks. Ehkki hakatuseks tabas Dorbek kolmese, võttis seejärel algatuse enda kätte Harper (lühikese ajaga 7 punkti) ning andis seejärel teatepulga Petrukonisele (lühikese ajaga 9 punkti). Suureks vaheajaks oli seis 41:33, päris ladusalt rünnakut veel jooksma saadud. Petrukonise arvel oli 11, Dorbekul 10, Harperil ja Žabasel 7 punkti.

Kolmanda veerandi hakatuseks tegid pikad mehed veel kaks korvi, aga siis meenutasid ka tagamehed oma kohalolu - Sokk, Dorbek ja Žabas tegid kolm korvi järjest - 53:35. Tartlastel oli täna selge ülesanne täna mitte ainult võita, vaid venitada ka korvide vahe võimalikult suureks - mida rohkem, seda parem. Kõik selleks, et kindlustada viimase vooru eel tagalat, sest edasi pääsevad ka parimad kolmanda koha meeskonnad. Tagaliini püss jäigi perioodi lõpuni paukuma, viimasele väikesele vaheajale mindi seisul 67:50. Žabas oli toonud 18, Dorbek 16, Petrukonis 13, Harper 11 punkti.

Lõpuveerandi alustuseks viskasid külalised kuus punkti järjest ning nad vähendasid kuus minutit enne lõppu vahe ka ühekohalise arvuni (73:64). Ent kiire 7:0 spurdiga taastas Rock kohe status quo. Edasine oli vormistamise küsimus.

Kui Utena Juventus kaotab homme võõrsil Južnõi Himikule, kindlustab see Rockile enne viimast vooru alagrupis teise koha ja pääsu järgmisele etapile.