VÕIDUKAS: Meeste tennise maailma esinumber Novak Djokovic lõpetas aasta järjekordse karikaga.Foto: Reuters / Scanpix
26. november 2015, 06:00

Ideaalilähedase hooaja teinud Djokovic: Rio OM on üks prioriteete

Maailma tennise esireket Novak Djokovic pani pühapäeval Londonis oma muljetavaldavale hooajale väärilise punkti. Ta alistas ATP finaalturniiri esikohamatšis 6:3, 6:4 Roger Federeri (ATP 3.) ning kerkis aegade esimeseks tennistiks, kes võitnud aastalõputurniiri neli korda järjest.

Ühtekokku oma karjääri viienda ATP finaalturniiri trofee kotti pistnud Djokovic täiendas tänavu oma auhinnakappi 11 karikaga. Ta võitis 88 peetud matšist 82, jõudis 15 järjestikusel turniiril finaali ning teenis üle 17 miljoni dollari (ligi 16 mln eurot) auhinnaraha.

Ideaalsest aastast jäi 28aastast serblast lahutama vaid võit Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste finaalis, kus ta kaotas neljas setis šveitslasele Stan Wawrinkale. Muide, Roland Garros on ainuke Suure Slämmi turniir, mida Djokovicil pole kunagi õnnestunud võita. Austraalias, Wimbledonis ja USAs on ta kokku triumfeerinud 10 korda.