Bilbao Athletici kogenud ründaja Aritz Aduriz.Foto: CHRISTOF STACHE
26. november 2015, 21:59

Baskimaa vanameister pani Klavani ja Augsburgi väga keerulisse seisu (1)

Jalgpalli Euroopa liiga alagrupiturniiri viiendas voorus kaotas Eesti rahvusmeeskonna kapteni Ragnar Klavani koduklubi FC Augsburg koduväljakul 2:3 Bilbao Athleticile, kuigi veel 10 minutit enne lõppu juhiti 2:1.

Augsburg jäi 10. minutil kaotusseisu, aga viigistas poolaja lõpus Piotr Trochowski kauglöögist, mis jõulise rikošeti abil väravasse maandus. 59. minutil asus Augsburg Paraguai koondislase Raul Bobadilla tabamusest 2:1 juhtima ja mängupilt viitas pigem Saksamaa klubi kolmandale, kui Bilbao teisele tabamusele.

Baskimaa ründelegend Aritz Aduriz arvas aga teisiti. 34aastane Bilbao enda kasvandik oli täpne 83. ja 86. minutil ning terve kohtumise platsil viibinud Klavani klubil tuli vastu võtta 2:3 kaotus, mille muutis veelgi hullemaks teises L-alagrupi kohtumises AZ Alkmaar – Belgradi Partizan juhtunu.

Nimelt asus AZ toda matši juhtima, mis Augsburgile sobis. Partizan küll viigistas, aga seegi tulemus poleks Augsburgi jaoks olnud kõige hullem. Saksamaa klubi õnnetuseks lõi Andrija Zivkovic 89. minutil Partizani võiduvärava, mis tähendab, et viimasele voorule minnakse vastu tabeliseisuga: Bilbao 12, Partizan 9, Augsburg 6, Alkmaar 3.

Kuna koduväljakul kaotas Augsburg Partizanile 1:3 ja eurosarjade alagruppides vaadatakse võrdsete punktide puhul esimese asjana omavahelisi mänge (ja ka seal löödud võõrsil väravaid), vajab Augsburg 10. detsembril peetavas viimases voorus Belgradist vähemalt kaheväravalist võitu, kus nad löövad ise vähemalt kolm väravat.

Kui mängud lõppenuks 80. minutil (Augsburg juhtis 2:1, Partizan hoidis 1:1 viiki), sõitnuks Klavani meeskond Serbiasse teadmises, et piisab viigist.