Ujumine
2. detsember 2015, 20:12

Eesti rekordit korranud Liivamägi: nii head aega ei oodanudki

Iisraelis alanud lühiraja EMil hoolitsesid Eesti koondise parimate tulemuste eest Martin Liivamägi ja Martti Aljand, kes pääsesid 50 m rinnuliujumises poolfinaali.

Lõpuks 11. koha saanud Liivamägi kordas treeningukaaslasele Aljandile kuuluvat Eesti rekordit 26,86, kuid finaalist jäid teda lahutama 12 sajandikku.

„Nii ongi kõige parem – rekord on nüüd mõlemal," rääkis Liivamägi lõbusalt. Ja lisas: „Ega ma enne võistlust nii head aeg oodanudki! Aga liikusin ilusasti, see oli EMi alguseks parim variant – tähtis oli esimesel päeval positiivselt alustada."

Aljand läbis distantsi 27,04ga, mis andis 15. koha. „Esimese päevaga võib rahule jääda," lausus seni tiitlivõistlustelt kolm medalit toonud 28aastane sportlane. „Mul oli mõlemal etteastel tehnilisi probleeme, pöördel jäi sein liiga kaugele."

50 m rinnuli võitis Sloveenia esindaja Damir Dugonjič, kelle tulemus oli 26,20. Inglane Adam Peaty kaotas talle sajandikuga ja pronksi saanud venelane Oleg Kostin 15 sajandikuga. Leedu äss Giedrius Titenis pidi leppima viienda kohaga (26,38). Filipp Provorkov lõpetas 27,23 ja Martin Allikvee 27,34ga ning nende kohad olid vastavalt 20. ja 24.

4 x 50 meetri krooli läbis Eesti koondis koosseisus Ralf Tribuntsov, Aljand, Karl Johann Luht ja Pjotr Degtjarjov ajaga 1.27,85, mis andis üheksanda koha. Kuldmedal kuulus Venemaa kvartetile Jevgeni Sedov, Andrei Arbuzov, Aleksandr Kljukin ja Nikita Konovalov (1.23,49).

Enne 100 m seliliujumist oli hea märk, et Tribuntsov sai 100 m liblikas oma tippmargi 52,84ga 28. koha. Daniel Zaitsev oli 39. (53,52) ja Vladislav Pašurin 47. (55,05).

Naiste 50 m rinnulidistantsil jäi Maria Romanjuki laeks 30. (31,86) ja Karleen Kersal 34. koht (32,06). Kuldmedali võitis soomlanna Jenna Laukkanen 29,71ga. Kätlin Sepp oli 100 m seliliujumises 27. (1.01,36) ja tema õde Sigrid sai 32. koha (1.02,52).

EMi avapäeva hommikul sündis maailmarekord, kui ungarlanna Katinka Hosszu läbis 400 m kompleksi 4.19,46ga. Finaalis võitis ta kuldmedali 29 sajandikku nõrgema ajaga. Ungarile tõi teise kuldmedali Peter Bernek, kes ujus 400 m vabalt ajaga 3.35,46.