Kati Tolmoff.Foto: Vida Press
4. detsember 2015, 12:34

Kati Tolmoffilt aasta võimsaim mäng!

Kati Tolmoff jätkas Iirimaa sulgpalliturniiri võimsalt, alistades veerandfinaalis taanlanna Julie Finne-Ipseni koguni 21:12, 21:9!

Enam-vähem võrdset mängu jätkus esimeses geimis seisuni 14:10. Sealtpeale valitses eestlanna väljakul täielikult. Ehkki Finne-Ipsen asub maailma edetabelis Tolmoffist tagapool (kohad vastavalt 92. ja 132.), on Euroopa parima riigi Taani keskmine tase tugev ning näiteks eilses teise ringi mängus alistas Finne-Ipsen turniiril esimesena asetatud sakslanna, maailma 28. reketi Karin Schnaase.

Ka Tolmoffi reaalne tase on 92. kohast tublisti kõrgemal, kuid vahepeal tuli tal sisse ebaõnnestunud periood. Tähtsaim on asjaolu, et iga uus võit lisab üha punkte Rio olümpia kvalifikatsioonis ning praegune õnnestunud võistlus viib Tolmoffi ihaldatud jõuproovile palju lähemale. Kuid erinevalt meeste esireketist Raul Mustast temal veel vajalikku arvu punkte koos pole ja võitlus läheb edasi.

Täna õhtul peetavas poolfinaalis kohtub Tolmoff kas iirlanna Chloe Magee või taanlanna Natalia Koch Rohdega.