Ralf TribuntsovFoto: Tairo Lutter
Toimetas Viljar Voog 4. detsember 2015 19:25
Iisraelis toimuvate ujumise Euroopa lühiraja meistrivõistluste kolmanda päeva naelaks oli meie koondise jaoks meeste 100 m seliliujumise finaal, kus startis ka Ralf Tribuntsov. Oma eile välja ujutud Eesti tippmargile peaaegu sekundiga kaotanud Tribuntsov läbis lõpuks neli basseinipikkust ajaga 52,04 ning sai 8. koha.

EM-i jooksul kaks korda 100m distantsil Eesti rekordit parandanud ja uueks tippmargiks 51,12 välja ujunud Tribuntsov sõnas, et finaalis sai väsimus temast võitu. "Juba stardis tundsin, et jalad on väsinud ja iga pöördega läks ainult raskemaks. Ei olnud tõesti see, mida ujuma läksin," rääkis ta.

Pikka puhkust Tribuntsovil ei ole - juba homme läbib ta selg ees poole lühema distantsi. "Homme on viiskümmend, see on selline kus lihtsalt paned. Kiirust mul on, tehnika on ka olemas ja see 50 tuleb lihtsalt ära teha!"

100m distantsilkrooniti Euroopa meistriks poolakas Radoslaw Kawecki, kelle võiduaeg oli 49,64.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

endine ujuja 5. detsember 2015 10:57
Miks ükski Eesti ujuja ei suuda silma paiste tiitlivõistlustel normaalpikkusega(50m) ujulas? Ei jõuta kunagi finaali, isegi poolfinaali mitte. Ainult lühiradadel võisteldes on saadud vahel medaleid. Vastus on lihtne: maailma ujumise eliit reeglina 25m basseinides ei võistle, see lõbu jäetakse autsaideritele, kes pikas basseinis millegagi silma ei paista.
endine ujuja 5. detsember 2015 10:49
miks kunagi ei pääse meie ujujad finaalidesse normpikkusega(50m) ujulates ? Sest seal osalevad maailma ujumise tipud, aga lühiradadel võistlevad enamasti autsaiderid, harva võistleb ka mõni"tegija". Nii et hoobelda finaali kohtadega pole mõtet, tõestada ennast tuleb tiitlivõistlustel 50m ujulates!

SISUTURUNDUS