Kristjan IlvesFoto: STANISLAV MOSHKOV
Toimetas Mart Treial 5. detsember 2015 11:47
Kahevõistlejate ja suusahüppajate MK-hooaja algus ei taha kuidagi õnnestuda: nädala eest Rukal alanud ilmajamad on kandunud ka Lillehammerisse. Seoses kehvade ilmaoludega jätsid korraldajad tänase kahevõistlejate võistlushüppe ära, murdmaarajale minnakse eilsete eelvõistlushüpete põhjal.

Seega saab esimest korda numbriga üks suusarajale minna 23aastane poolakas Szczepan Kupczak, kes hüppas eile 133,5 meetrit. Temast üheksa sekundit hiljem läheb 10 km pikkusele suusadistantsile sakslane Fabian Steindl ning 10 sekundit hiljem prantslane Francois Braud.

Kristjan Ilves kandus eile 120,5 meetri kaugusele ning stardib suusarajale 34. (+1.36), Karl-August Tiirmaa hüpe ebaõnnestus (99 m; +4.21) ning ta alustab eelviimase ehk 53ndana. Neli võistlejat (Ole Martin Storlien, Marjan Jelenko, Tomas Portyk ja Jan Schmid) diskvalifitseeriti nõuetele mittevastava hüppekombinesooni tõttu. Kõik hüppetulemused leiab siit.

Murdmaavõistlus algab kell 15.

Eile lükati Lillehammeris kehva ilma tõttu tänasesse päeva suusahüppajate kvalifikatsioonivõistlus, kuid nüüd on sellegi toimumine taas kahtluse all.