Talisport

Laskesuusakoondise treener: naiste arvestuses oleme paremad kui eelmisel aastal (2)

Toimetas Merili Luuk, 5. detsember 2015 18:46
Kadri LehtlaFoto: STANISLAV MOSHKOV
Östersundis peetaval laskesuusatamise MK-etapil sai 7,5 km sprindis eestlannadest parima koha Kadri Lehtla, kes oli 62. Võitis tšehh Gabriela Soukalova.

Lehtla tegi esimeses tiirus ühe möödalasu ning kaotas võitjale +2.23,7. Tiirud puhtalt läbinud Meril Beilmann lõpetas 84. kohaga, jäädes võitjale alla +3.17,6. Johanna Talihärm tegi kolm möödalasku ning kaotas +4.01,1. 

Samal teemal

Tõelise üllatuse pakkus aga itaallanna Federica Sanfilippo, kes läbis kõik tiirud puhaste paberitega. Itaallanna seni parim koht oli eelmisel aastal Kontiolahti MMilt saadud 11. koht samalt distantsilt.

Eesti koondise funktsionaalse ettevalmistuse treener Kalmer Trammi sõnul eestlannade hooaja algus muret ei valmista. 

„Naiste arvestuses oleme kindlasti paremad kui eelmisel aastal. Kui esimesest maailmakarika etapist tervikuna rääkida, siis tasub kindlasti esile tuua Merili laskmisalast võimekust. Individuaaldistantsi kolm esimest nulliringi ning tänane täiesti puhas laskmine – see on väga oluline. Meeste tänast võistlust aga kimbutas tugev tuul ja mina ei mäleta, millal viimati nii suure vahega nagu 3.29 saadi sprindis esimese 60 sekka ja edasi jälitussõitu," sõnas Tramm.

Nimelt häiris tugev tuul täna kõiki ning hiilgavat laskmist sai meeste sprindis näha vaid üksikutel kordadel. Ka sprindidistantsi võitnud Martin Fourcade tegi tiirudes kaks möödalasku.

Samal teemal

18.12.2015
Kehvasti suusatanud eestlannadel jälitussõitu asja pole
11.12.2015
Ermits oli liider, ent lõpuks punktidele ei jõudnud
07.12.2015
Mäkäräinen hiilgas, Fourcade möödus Björndalenist
06.12.2015
HYVÄÄ ITSENÄISYYSPÄIVÄÄ! Mäkäräinen tegi ulmesõiduga kodumaale kingituse