Martin LiivamägiFoto: Stanislav Moshkov
Toimetas Merili Luuk 5. detsember 2015 19:08
Iisraelis peetavatel ujumise lühiraja Euroopa meistrivõistlustel napilt meeste 100 meetri kompleksujumise finaalipääsust eemale jäänud Martin Liivamägi sõnul näitas ta täna väga stabiilset ujumist.

"Võib-olla üks kümnendik läks mul selilist rinnuli pöördesse kaduma, aga see mind täna finaali poleks viinud," sõnas 53,50 ujunud mees. Viimasena pääses Liivamägi poolfinaalist edasi ajaga 53,46 tšehh Jan Sefl.

"Esimesed kaks meest on hirmkõvad, aga kohad 3-10 on ikka suht tihedalt koos. Tegijamatel õnnestuvad väiksed detailid paremini ja sealt see vahe tuleb," arvas ta.

50 meetri rinnuliujumises kordas Liivamägi treeningukaaslasele Martti Aljandile kuuluvat Eesti rekordit 26,86, kuid finaalist jäid teda lahutama 12 sajandikku.

"Olen rahul, et suutsin kaks oma rekordit kordavat ujumist järjest teha, ainult üks ja kaks sajandikku jäi puudu. Üldse olid väga stabiilsed sooritused mul siin, üks mu karjääri parimaid EM-e. See annab usku jätkata selle hooaja põhieesmärgi poole pikas basseinis. Siia tulles olid ootused kompleksi osas pisut kõvemad ja see 200 meetrit selliselt ei õnnestunud nagu tahtsin, aga üldpilt on hea. Tulin kõigis ujumistes ikkagi 11 parema sekka!"