Kadri-Ann LassFoto: kadriameerikas.wordpress.com
7. detsember 2015, 20:43

JÄLLE NÄDALA PARIM! Eesti korvpallipiiga kirjutas end USA ülikooli ajalukku (3)

Ülikooliliiga NCAA I divisjoni Atlantic 10 konverents tunnustas Duquesne'i mängijat Kadri-Ann Lassi kolmandat nädalat järjest kui parimat uustulnukat. Taoline asi juhtus esmakordselt Duquesne ülikooli naiskonna ajaloos.

Kadri-Ann Lass tõi kahes võõrsil peetud võidumängus keskmiselt 19,5 punkti ja 5 lauapalli, tabades ühtekokku 30st viskest 18 (60 %).

„Kadri pakub jätkuvalt oma naiskonnale head kaitsemängu, skooritegemist ning ajastatud lauapallide kogumist," sõnas peatreener Dan Burt. „Kadri on väga kasulik naiskonna liige, andes suure panuse meie võitudesse. Ta toetab meid oma rahulikkuse, kindluse ja mõistliku hoiakuga. Mul on väga hea meel, et ta kuulub meie korvpalliperre."

Esmalt võitis Dukes võõrsil Central Michigani (CMU) 68:49 ning ses mängus kogus Lass 18 punkti (visked 18/9). Reisi teises kohtumises oli Dukes parem Buffalost (UB) 79:62, eestlanna sai 21 minutiga kirja 23 punkti. Mõlemas mängus sai Lass käte viis lauda.

Kogu hooaja näitajad on eestlannal niisamuti vaikselt tõusnud. Nüüd on need järgmised: keskmiselt 32,6 minutiga 13,8 punkti, mis on konvenrentsi 15. näitaja. Ühtlasi on Lass neljandal kohal visketabavuse kategoorias (53,7 %), kuues blokeeritud visete pingereas (1,9) ning 13. lauapallide osas (7,0). Klubis on resultatiivsuselt nüüd eespool vaid April Robinson – 14,8 p. Amadea Szamosil on kirjas 13,4 p.

Dukes (7-1) on võitnud nüüd kuus kohtumist jutti.