Jalgpall

Jalgpalli MMile 40 riiki – absurd või ainuõige otsus? (2)

Ott Järvela, 8. detsember 2015 06:00
SUUREM MM: Kriitikutele, kelle arvates tähendaks jalgpalli MMi osalejaskonna suurendamine ühepoolsete kohtumiste kasvu, kiputakse meelde tuletama, et 2014. aasta MMi ühepoolseim matš oli poolfinaal, kus Saksamaa alistas Brasiilia 7:1 (pildil 2:0 värava löönud MMide ajaloo resultatiivseim mängija Miroslav Klose). Ükski Aasia ega Aafrika meeskond ei saanud nii suurt kolakat, kui kodus mänginud viiekordne maailmameister. Foto: AFP / Scanpix

Rahvusvahelises jalgpalliliidus (FIFA) on paralleelselt arreteerimiste ja muude skandaalidega toimunud ka areng, mis jalgpallurite ja jalgpallifännide elu reaalselt mõjutab – MM-finaalturniiril osalevate riikide arv plaanitakse tõsta 32-lt 40-le.

Vastav kava ilmnes eelmisel neljapäeval, kui avalikustati ka plaanid, mis puudutavad viimase aasta jooksul järjepidevalt korruptsiooniskandaalidesse mattunud FIFA struktuuri reformi. MMil osalevate riikide arvu tõstmises nähakse präänikut, mille abil proovitakse veenda liikmesriike struktuurireforme heaks kiitma.

Samas otsustas FIFA juhatus, et kahe asja – struktuurireformi ja MMil osalevate riikide arvu – arutamist ega hääletust ei seota. Enne revolutsioonilise otsuse langetamist tuleb läbi kaaluda ka MMi laiendamise kommertskülg.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.12.2015
REVOLUTSIOON? Briti meedia: jalgpalli MM laieneb 40 tiimini

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee