Jalgpall

Jalgpalli MMile 40 riiki – absurd või ainuõige otsus? (2)

Ott Järvela, 8. detsember 2015, 06:00
SUUREM MM: Kriitikutele, kelle arvates tähendaks jalgpalli MMi osalejaskonna suurendamine ühepoolsete kohtumiste kasvu, kiputakse meelde tuletama, et 2014. aasta MMi ühepoolseim matš oli poolfinaal, kus Saksamaa alistas Brasiilia 7:1 (pildil 2:0 värava löönud MMide ajaloo resultatiivseim mängija Miroslav Klose). Ükski Aasia ega Aafrika meeskond ei saanud nii suurt kolakat, kui kodus mänginud viiekordne maailmameister. Foto: AFP / Scanpix
Rahvusvahelises jalgpalliliidus (FIFA) on paralleelselt arreteerimiste ja muude skandaalidega toimunud ka areng, mis jalgpallurite ja jalgpallifännide elu reaalselt mõjutab – MM-finaalturniiril osalevate riikide arv plaanitakse tõsta 32-lt 40-le.

Vastav kava ilmnes eelmisel neljapäeval, kui avalikustati ka plaanid, mis puudutavad viimase aasta jooksul järjepidevalt korruptsiooniskandaalidesse mattunud FIFA struktuuri reformi. MMil osalevate riikide arvu tõstmises nähakse präänikut, mille abil proovitakse veenda liikmesriike struktuurireforme heaks kiitma.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

3. detsember 2015, 13:20
REVOLUTSIOON? Briti meedia: jalgpalli MM laieneb 40 tiimini

2 KOMMENTAARI

s
Sten 8. detsember 2015, 10:05
Kui MM-ile pääseb 64 võistkonda, oleks ka Eestil mingi võimalus.
n
njah 8. detsember 2015, 08:03
Siis oleks õige otsus, kui lisanduvatest 8-st kohast läheks 6 Euroopale, 1 Lõuna-Ameerikale ja 1 koha saaks omavahelisest kvalifikatsioonist Aafrika/Aasia/Kesk-Ameerika. Muidu on vahest nii olnud, et mõni Euroopa tugev jalgpallimaa on MM-lt kõrvale jäänud kui satub surma-alagruppi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee