Manchester United sai Wolfsburgis 2:3 lüüa ja langes Meistrite liigast välja.Foto: Carl Recine
Meistrite liiga
9. detsember 2015, 00:01

MEISTRITE LIIGA | Man United langes, Man City möödus Juventusest ja Real oli lihtsalt vaimustav (1)

Jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniiri viimase vooru esimesel mängupäeval jagus Madridi ainult rõõmu, aga Manchesteri nii tuska kui joviaalsust.

A-alagrupis kordas Madridi Real Meistrite liiga rekordvõitu, kui purustas 8:0 Malmö (2007 oli Liverpool alistanud sama seisuga Besiktase), Cristiano Ronaldo lõi neli ja Karim Benzema kolm väravat. Jala sai valgeks ka Zlatan Ibrahimovic, kui Pariis Saint-Germain alistas 2:0 Donetski Šahtari.

A-alagrupp: Madridi Real - Malmö 8:0, Pariis Saint-Germain - Donetski Šahtar 2:0. Tabel: Real 16, PSG 13, Šahtar 3, Malmö 3.

B-alagrupp oli ainuke, kus edasipääsejad polnud enne viimast vooru selged. Õhtu osutus väga kütkestavaks ning õnnetuks väljalangejaks osutus võõrsil Wolfsburgile 2:3 kaotanud Manchester United. PSV Eindhoven jäi kodus Moskva CSKA vastu 76. minutil 0:1 kaotusseisu, aga võitis 2:1 ja pälvis teise koha.

Kui PSV jäi 0:1 kaotusseisus, pääsenuks Man United edasi ka 1:2 kaotusega, aga PSV viigistas vaid minut hiljem. Man United lõi 82. minutil 2:2, mis andnuks teise koha taas neile, ent jäi minut hiljem 2:3 kaotusseisu. Kui PSV 86. minutil 2:1 juhtima asus, oli United juba väga keerulises seisus, sest siis aidanuks neid ainult võit. Paar head võimalust tekitati, aga väravat ei löödud ja Meistrite liigast langeti seeläbi välja.

PSV pääses Meistrite liigas 16 parema sekka esimest korda pärast hooaega 2006-07. Täpselt sama kaua pole play-off'is nähtud ka Hollandi klubisid.

B-alagrupp: Wolfsburg - Man United 3:2, PSV Eindhoven - Moskva CSKA 2:1. Tabel: Wolfsburg 12, PSV 10, Man Utd 8, CSKA 4.

C-alagrupi esikohamatšis piisas Madridi Atleticole võõrsil Lissaboni Benfica vastu viigist, aga tunamullune finalist võitis 2:1. Galatasaray jäi kodus Astana vastu 0:1 kaotusseisu, mis jätnuks nad viimaseks ja Euroopa liiga 1/16-finaalist välja, aga Selcuk Inani värav andis Türgi klubile vajaliku tulemuse.

C-alagrupp: Lissaboni Benfica - Madridi Atletico 1:2, Galatasaray - Astana 1:1. Tabel: Atletico 13, Benfica 10, Galatasaray 5, Astana 4.

D-alagrupis kaotas kevadine finalist Torino Juventus võõrsil 0:1 Sevillale läbi eelmised kaks hooaega nende klubis mänginud Fernando Llorente 65. minuti värava. Kuna Man City suutis samal ajal vaatamata 1:2 kaotatud poolajale Mönchengladbachi Borussiast 4:2 jagu saada, tõusid Inglismaa klubi alagrupi võitjaks.

D-alagrupp: Manchester City - Mönchengladbachi Borussia 4:2, Sevilla - Torino Juventus 1:0. Tabel: Man City 12, Juventus 11, Sevilla 6, Borussia 5.

Alagruppide kaks paremat pääsevad Meistrite liiga 1/8-finaali, kolmandate kohtade omanike eurohooaeg jätkub Euroopa liiga 1/16-finaalis. Mõlema võistluse play-off'i avaringi(de) loosimine toimub esmaspäeval.