Aleksei Šved viskas Himki kasuks 23 punkti.Foto: euroleague.net
11. detsember 2015, 23:45

Korvpalli Euroliigas selgus kolm edasipääsejat

Korvpalli Euroliiga meister Madridi Real jäi ellu, kui alistas 9. voorus Münchenis sealse Bayerni 86:67. Kaotus tähendanuks, et kuningliku klubi edasipääs 16 parema sekka ei sõltuks enam temast.

Real kaotas küll poolaja 36:38, kuid tegi pärast suurt vaheaega 21:2 spurdi, mis otsustas mängu saatuse. Mehhiklasest tsenter Gustavo Ayon tegi hiiilgava all-around mängu 22 punkti, 9 lauapalli, 6 vaheltlõike (!), 4 korvisöödu ja 3 kulbiga, tema efektiivsusreiting oli 41. Kaotajaile tõi 6 kaugviset tabanud KC Rivers samuti 22 punkti.

Selles, A-grupis kindlustas edasipääsu Himki, kes oli võõrsil Strasbourgi vastu veel 6 minutit enne lõppu taga 63:66, kuid lõpetas mängu 15:3 spurdiga ja võitis 78:69. Otsustavaks said lõpus tehtud 3 vaheltlõiget. Siin esitas superpartii Tyler Honeycutt (15 p, 19 lp, 4 rs, 2 bl), suuremateks korviküttideks tõusid aga võitjatest Aleksei Šved (23) ja kaotajatest Kyle Weems (14).

Kolmaski selle grupi mäng püsis pikka aega tasavägisena, kuid lõpuks purustas Istanbuli Fenerbahce Belgradi Crvena Zvezda 79:61 (Udoh 13 - Simonovic 15). Fenerbahce tagas esikoha (7 võitu), järgnevad Himki (5), Real, Bayern, Crvena Zvezda (4) ja Strasbourg (3). Viimases voorus on vastamisi Himki - Fenerbahce, Real - Strasbourg ja Crvena Zvezda - Bayern.

B-grupis kaotas Zagrebi Cedevita küll Milano Emporio Armanile 82:85 (Bilan 23 - Hummel 21), kuid sellest piisas Horvaatia pealinnas peo lahti löömiseks - kaotaja jõudis TOP 16 hulka ja võitja langes välja, sest omavahelistes mängudes jäi Cedevita plussi. Tabel: Olympiacos 8 võitu, Anadolu Efes, Vitoria 5, Cedevita 4, Milano 3, Limoges 2.

C-grupis tümitas Ateena Panathinaikos oma ohustajat Zielona Gora Stelmetit 82:51 (Calathes 18 - Ponitka 11) ja pääses samuti teisele etapile. Tabel: Lokomotiv-Kuban 7 võitu, Barcelona 6, Žalgiris, Panathinaikos 5, Stelmet, Pinar Karsiyaka 2. Siin on asi lihtne: viimases voorus selgitavad Kuban - Barcelona esimese ning Žalgiris - Panathinaikos kolmanda koha omaniku, korvide suhet pole vaja arvutada. Samuti on selge, et ei Leedu ega Kreeka klubi saa tõugata Barcat teiselt kohalt allapoole.

D-grupis polnud Moskva CSKA-l raskusi Istanbuli Darüssafaka alistamisega 94:66 (De Colo 14 - Redding 12). Tabel: CSKA 8 võitu, Malaga 7, Bamberg 5, Darüssafaka 4, Tel Avivi Maccabi 3, Sassari 0. Siin selgitab viimase edasipääseja viimase vooru mäng Darüssafaka - Maccabi, türklastele piisab kodus ülesande täitmiseks ka kuni 10-punktilisest kaotusest.