Rein TaaramäeFoto: ALDO LUUD
Toimetas Mart Treial 12. detsember 2015 16:09
Uuest aastast Vene profitiimi Katjuša särki kandev Rein Taaramäe viibib teist nädala uue klubiga Hispaanias treeninglaagris. Täna avaldas ta Facebooki vahendusel pisut oma uue hooaja plaane, kust selgub, et suurtuuridest on Taaramäel kavas vaid maikuus toimuv Itaalia velotuur ehk Giro d'Italia. Tour de France'il ei osale Vändrast pärit rattur omal soovil, Vuelta praakis tema plaanidest välja tiim.

"Ma ei vaata kohe üldse Giro poolegi, ma ei võta seda hooaja tippsündmusena, kuigi kindlasti see võiks olla just see koht, kus end realiseerida," kirjutas Taaramäe.

"Minu tüüp on aga vähe teine kui, et keskenduda vaid ühele sõidule ja panna kõik ühele kaardile, võtan võidusõidu korraga ja proovin panna igal pool, kus jaksan ning seega on minu jaoks oluline iga sõit, olgu ma seal siis tiimi liider või abimees, oma roll tuleb alati hetkeseisu arvestades maksimaalselt välja mängida.

Mulle on öeldud mitu korda, et me ei lähe kuhugile mingit kindlat kohta püüdma, võtame päev päeva ja sõit sõidu järel, olulisem on anda endast maksimum nii võidusõidul ja enne võidusõitu, see tähendab, et puuduksid vabandused, et tegin liiga palju või vähe trenni või olin lihtsalt ülekaalus. Kui jõuad võidusõidule hetke maksimum konditsioonis, siis tuleb olla ka rahul selle tulemusega, mis sealt saad!

Giro liidrirollist pole mõtet rääkida, aga kuna minul ja [Ilnur] Zakarinil on selleks füsioloogilised eeldused võrreldes teiste kaaslastega, siis üks meist võiks selle rolli välja kanda, kumb seda paremini suudab, näitab juba aeg."

Sellest, kuidas Taaramäel Katjuša esimene treeninglaager on läinud, loe täpsemalt siit.

Taaramäe hooaja plaan 2016
jaanuar
Down Under
Cadel Evans Oceanian Race

veebruar
Tour of Algarve

märts
Paris-Nice
Tour of Catalunya

aprill
Liege Bastogne Liege
Tour de Romandie

mai
Giro d Italia

juuni
Tour of Slovenia

juuli
Tour of Poland

august
Rio Olymic Games
Gp Plouay

september
Gp Montreal
Gp Quebec
European CM

oktoober
Tour of Lombardy
TTT worlds C