Korvpalli EM 2015

Kui Soomes viimati EM peeti, võitsid eestlased neli kulda! 

Ville Arike, 14. detsember 2015 06:00
Helsingi Hartwall Arenal.

Laupäeval valis Euroopa korvpalliliit FIBA Euroopa 2017. aasta meeste EMi korraldajateks Soome, Iisraeli, Rumeenia ja Türgi. Play-off mängitakse Istanbulis.

See tähendab, et tänavu edukaks osutunud formaadist ei loobuta. Iga alagrupiturniir peetakse eraldi riigis, mis annab võimaluse rohkematel meeskondadel mängida kodupubliku ees ja kasvatab publikuarvu. Ehkki Türgi ihkas ka tervet turniiri üksi korraldada, ei tohiks nad õnnetud olla, sest kõik neid huvitavad mängud saadi Bosporuse väina äärde Istanbuli. Türgi korraldas 2010. aastal MMi ja 2001. aastal EMi.

Kas iga alagrupiturniiri korraldaja saab taas valita partnerriigi, pole Eesti korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi sõnul praegu veel teada. Esmalt tuleb ära oodata valikturniir, täpsemalt selle tulemused. Kuhi ütles, et soomlastega on EMi teemal räägitud, aga mõistagi pole nad Eestile veel midagi lubanud. Ja esmalt peame me ise finaalturniiri koha välja võitlema. Sel aastal valis Läti teatavasti Eesti oma partneriks ning seetõttu oli juba enne finaalturniiri alagruppide loosimise algust selge, et Eesti saab oma mängud pidada Riias.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee