Zalgiris Kaunas - Panathinaikos Athens Tags: Kaunas, Zalgiris Kaunas - Panathinaikos Athens, korvpallFoto: Stanislav Moshkov
18. detsember 2015, 01:15

ÕHTULEHT KAUNASES | GALERII: Vene ja Žalgiris kaotasid napilt Panathinaikosele

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond pidas Euroliiga alagrupiturniiri viimase mängu Ateena Panathinaikosega ja pidi vastu võtma 72:75 kaotuse. Mängus oli C-alagrupi kolmas koht, kuid Siim-Sander Vene koduklubi pääses allajäämisele vaatamata neljandana järgmisele etapile, vahegruppi.
21:35
Ville Arike

7 sekundit enne lõppu võetakse seisul 72:74 kohtunike meelest puhtalt Jankunasel pall käest ja lugu lõpeb Žalgirise 72:75 kaotusega. Rahvas pole kohtunike viimastega otsustega absoluutselt rahul, kuid see vilekoor võita ei aita. Viimastel sekunditel sai Motum täiesti vabalt kolmest proovida, kuid ei suutnud lisaaega tuua.

21:20
Ville Arike

Mäng on pingeline, lõpp kipub ka eksimusterohkeks ja mõlemad võitlevad iga palli pärast kõvasti. 62:62, lõpuni 5.14.

21:13
Ville Arike

Lõpuni jääb 7.19 ja Panathinaikos viigistab 60:60.

21:08
Ville Arike

MIS NÜÜD SAALIS TOIMUB! Kalnietis lõikab palli vahelt ja saadab oma väljakupoolelt vastaste korvi - 58:52 Žalgirisele, jääb veel viimane veerand.

21:07
Ville Arike

Vene tuleb veerandi viimaseks 7,5 sekundiks kaitsesse.

21:06
Ville Arike

Kreeka klubi tsenter Raduljica viskab vabaviske "ässaks", rahvas aplodeerib ja laseb lisaks laia naeru.

21:04
Ville Arike

Võib öelda, et päris täismaja täna pole, aga peaaegu küll. Otsatribüüni kõige ülemised read on tühjad, aga selle osas pole ka imestada, sest neist varjab vaadet väljakule suur tabloo.

21:00
Ville Arike

20:57
Ville Arike

Nüüd mängib Žalgiris kolme tagamehega, Ulanovast asendas Hanlan. Vene mänguaja mõttes pole see hea uudis. Žalgiris juhib kolmanda veerandi keskel 46:43.

20:48
Ville Arike

Teise veerandi keskel, kui Žalgiris 8:0 spurdi tegi, pandi rahvas sellega korralikult elama. Kolmas veerand algas publiku poolt taas "rahulikult".

20:47
Ville Arike

Teine poolaeg algab. Esimese 20 minutiga olid Žalgirise resultatiivsemad Hanlan 11 ja Jankunas 9, Panathinaikosel Pavlovic 7 punktiga.

20:45
Ville Arike

Abitreener Darius Songaila õpetussõnu kuulamas.

20:38
Ville Arike

Siim-Sander Vene kaitsetööd tegemas.

20:32
Ville Arike

Vene tuleb poolaja viimasteks rünnakuteks taas väljakule ja teeb võimsa Gist vastu oma kolmanda vea. Poolaeg lõpeb Hanlani korviga ja Žalgiris läheb puhkama 36:34 eduseisul.

20:23
Ville Arike

Poolaja lõpuni jääb 3 minutit ja Ulanovas tuleb Vene asemele väljakule tagasi. Panathinaikos juhib 31:28.

20:17
Ville Arike

Nüüd aga mängis "Simas" kaitses hiilgavalt, tulles kaaslastele õigeaegselt appi ja pannes pealt suruda üritanud tsentrile James Gistile kulbi! Kohe pärast seda viivad Vougioukas ja Hanlan Leedu meistri ette 26:23.

20:13
Ville Arike

Vene esimene pealevise, nurgast tehtud kolmene, läks kahjuks mööda. Kaitsepoolel võinuks ta alustada terasemalt, lastes ühe lauapalli üle pea ära võtta. Aga terve Žalgirise meeskond otsib praegu seda õiget rütmi ja hingamist. Nüüd just tuli kaks korvi kiirelt järjest ja seis on 22:23.

20:06
Ville Arike

Žalgiris on esimese veerandi kaotanud 16:21, peatreener Krapikasel polnud rahuloluks põhjust. Ning nüüd pääseb teise veerandi alustuseks väljakule ka Vene!