Tennisist Kaia Kanepi.Foto: Alar Truu
18. detsember 2015, 23:25

NII SEE JUHTUS | Kanepi võitis, Eesti talisportlased põrusid (ühe erandiga), korvpalli Euroliigas sai selgus majja (2)

Loe kokkuvõtet reedel, 19. detsembril Eesti ja maailma spordis toimunud tähtsamatest sündmustest.
23:23

Viimase mängupäeva eel oli lahtine vaid üks edasipääseja, mis selgus A-alagrupi kohtumisest Belgradi Crvena Zvezda ja Müncheni Bayerni vahel. Serbia klubi sai Saksamaa omast 85:76 võitu ning jõudis seeläbi 16 parema sekka.

23:23

Bundesliga 17. vooru esimeses kohtumises alistas Schalke kodus 1:0 Hoffenheimi. Võitjad tõusid enne vooru ülejäänud kohtumisi hetkel neljandaks, Hoffenheim jätkab eelviimasel positsioonil. FC Augsburg ja Ragnar Klavan kohtuvad homme võõrsil Hamburgiga.

21:29

Eurosport 2 hakkab kohe näitame Bundesliga 17. vooru esimest kohtumist, kus vastamisi pühapäeval FC Augsburgilt kolki saanud Schalke ja Hoffenheim.

21:27
21:26
18:57
SULGPALL

Kati Tolmoff tegi Türgis suurepärase mängu, kui jõudis Mersinis peetaval 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril veerandfinaali.

Esimeses ringis sai Tolmoff võidu kohaliku mängija maailma edetabelis 100. kohal oleva Ebru Yazgani üle 21:18, 21:8. Teises ringis oli Tolmoffi vastane maailma edetabelis 51. kohal ja turniiril neljanda paigutusega Petya Nedelcheva Bulgaariast. Tolmoff, kelle hetke maailma edetabeli positsioon on 90., tegi suurepärase mängu ning võitis kolmes geimis 13:21, 21:13, 21:17.

Veerandfinaalis mängib Tolmoff maailma edetabeli 57. reketi Sabrina Jaquet vastu Šveitsist. Tolmoffile on pääs veerandfinaali väga tähtis ka võitluses olümpiale pääsu eest.

18:51
TALISPORT

Kui kokku võtta Eesti talisportlaste tänane esinemine rahvusvahelisel areenil, siis tuleb tõdeda, et põruti. Ühe erandiga - kahevõistleja Kristjan Ilves (pildil) tegi Ramsaus ilusa hüppe ja pääses põhivõistlusele.

Teine kahevõistleja Karl-August Tiirmaa aga valiksõela ei läbinud. Nagu ka suusahüppaja Martti Nõmme Engelbergis. Ning laskesuusatajad Johanna Talihärm, Kadri Lehtla ja Meril Beilmann jäid Pokljukas parimatest väga-väga kaugele ning homsesse jälitussõitu ei pääsenud.

18:46
18:44
SÜNERGIA
16:57
LASKESUUSATAMINE

Sloveenias Pokljuka peetud MK-sarja naiste 7,5 km sprindidistantsil ei suutnud ükski eestlanna end 60 sekka ehk homsesse jälitussõitu murda. Põhjuseks kehv suusakiirus.

16:23
NBA
16:23
TURVAMEES

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) korraldab 1. ja 2. veebruaril Tallinnas Swissòtelis koolituse „Staadionid ja turvalisus mängu korraldamisel", mille läbiviijaks on UEFA koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga.

Koolitusele kutsutakse kõikide Premium liigas osalevate klubide mängukorraldajad ja turvajuhid, esindajad neljast politsei prefektuurist ja politseiametist, suuremate turvafirmade esindajad ja Eesti suuremate staadionite esindajad. Koolitus on inglisekeelne, sünkroontõlge on eesti ja vene keelde.

"Meil on väga hea võimalus kuulata oma valdkonna Euroopa tippspetsialiste ning lihvida erinevate organisatsioonide vahelist koostööd. Just infovahetus ja planeerimine on turvalisuse tagamisel kesksel kohal," märkis EJLi peadirektor Tõnu Sirel. Koolitus on osalejatele tasuta.

16:20
SUUSAHÜPPED

Ainuke MK-sarjas võistlev Eesti suusahüppaja Martti Nõmme ei pääsenud Šveitsis Engelbergis suurel mäel kvalifikatsioonist edasi. Nõmme kandus 110,5 meetri kaugusele, mis andis kvalifikatsioonis 51. koha. Lõppvõistlustele pääses 40 paremat + 10 MK-sarja esimest.

16:10

Austrias Obertilliachis toimuval laskesuusatamise IBU karikaetapil saavutas meeste tavadistantsil Rene Zahkna (3 trahviminutit) parima eestlasena 46. koha. Kaotust võitjale, venelasele Matvei Jelissejevile kogunes kuus minutit ja 36,5 sekundit.

Johan Talihärm oli 58. (2; +7.28,7), Jan Treier 70. (5; +8.57,5) ja Eno Vahtra 91. (6; +11.13,3). Kokku lõpetas võistluse 136 laskesuusatajat.

16:04
JÄÄHOKI

Eesti kuni 20aastaste jäähokikoondis teenis Leedus toimuval teise divisjoni A-grupi MM-il teise võidu, kui alistas suureskoorilises mängus Lõuna-Korea 11:8 (5:3, 3:4, 3:1).