Talisport

KÕVA! Kristjan Ilves tegi elu parima MK-võistluse (8)

Toimetas Mart Treial, 20. detsember 2015 16:57
Kristjan Ilves (arhiiv)Foto: STANISLAV MOSHKOV
Kahevõistleja Kristjan Ilves (19) tegi täna Ramsaus elu parima MK-võistluse, kui ületas finišijoone 24. mehena (+51,3 sekundit).

Seejuures püsis 10. kohalt suusarajale startinud Ilves veel 8,5 km peal 20 parema seas, kuid lasi viimase 1,5 km jooksul viis meest endast mööda. Ilvese senine parim tulemus MK-sarjas oli eelmise aasta Ruka 29. koht.

Tänase võistluse võitis kuuendalt kohalt startinud sakslane Eric Frenzel. Hüppevõistluse võitnud 18aastane norralane Jarl Magnus Riiber kannatas suusarajal vapralt, tasuks teine koht (+10,2 sekundit). Kolmanda koha punktid teenis Manuel Faisst (+10,3).

Ilvese suusaaeg oli päeva 31. Kiireimale suusamehele, itaallasele Lukas Runggaldierile kaotas eestlane 1.20,9.

19aastane Elva suusaklubi liige teenis 24. koha eest seitse MK-punkti, mis annab üldtabelis 40. koha. MK-sarja juhib 257 punktiga norralane Magnus Krog, kes saavutas täna 5. koha. Kokku on punkte teeninud 44 erinevat sportlast.

Enne suusasõitu:

Kahevõistleja Kristjan Ilves hüppas täna Ramsaus normaalmäel 91 meetrit ning stardib murdmaarajale 10. kohalt.

Senise MK-hooaja parima hüppevõistluse teinud Ilves läheb 10 km suusadistantsile norralasest Jarl Magnus Riiberist (96m) minut ja 17 sekundit hiljem. Riiberist 39 sekundit hiljem stardib tema koondisekaaslane Haavard Klementsen (93,5m). Veel üks sekund hiljem alustab suusatõitu tšehh Tomas Portyk (93,5m).

Kõigest kümme meest suutsidki täna 90 meetri joonest kaugemale lennata. Suusahüpete tulemused leiab siit.