Kati Tolmoff.Foto: ARNO SAAR
20. detsember 2015, 18:14

Türgis teise koha saanud Tolmoff astus otsustava sammu Rio olümpia suunas

Türgis Mersinis peetud sulgpalliturniiri lõpetas Kati Tolmoff teise kohaga ning astus maailma edetabelisse teenitud 3400 punktiga vaat et otsustava sammu Rio olümpia suunas.

Neli esimest mängu võitnud Tolmoff avaldas finaalis maailma edetabelis 28. kohal asuvale sakslannale Karin Schnaasele tugevat vastupanu, kaotades 17:21, kuid teiseks geimiks eestlannat enam ei jätkunud - 5:21.

Maailma edetabelis tõuseb Tolmoff sellega järgmisel nädalal praeguselt 90. kohalt umbes kümne pügala võrra. Veel olulisemad on Rio kvalifikatsiooni arvestuses saadud punktid - kui nüüd õnnestub teha veel kolm enda keskmisel tasemel tulemust (näiteks jõuda veerandfinaali sama tasemega turniiril, nagu oli praegune Türgis), peaks olümpiakoht suure tõenäosusega käes olema. Iga võit keskmisest ülespoole ainult suurendab seda protsenti.

Järgmisena osalevad Eesti tippmängijad jaanuari keskel TTÜ spordihoones peetaval kodusel maailma edetabeli turniiril Estonian International.