Jalgpall

GRAAFIK | Mourinho vs. ManU viimased 10 hooaega: kas portugallane vääriks ManUs töökohta?  

Mart Treial, 25. detsember 2015, 13:13
Jose Mourinho treenerikarjääri hinnates pole kahtlustki, et pöial tõuseb kiituse märgiks püsti.Foto: AFP / Scanpix
Möödunud neljapäeval vastastikusel kokkuleppel Chelseast sääred teinud Jose Mourinhot on viimastel päevadel jõuliselt seostatud Manchester Unitediga, kes on kuus mängu järjest võiduta. Viimati kaotas United kodus Norwichile ning fännid skandeerisid tribüünidelt Mourinho nime.

Sääraste spekulatsioonide valguses on põnev võrrelda Mourinho ja ManU sooritusi viimase kümne aasta jooksul, täpsemalt võiduprotsenti ning lõppkohta liigas. Andmetest - mis ei arvesta kümnete vutimaailmas eksisteerivate subjektiivsete muutujatega - nähtub, et Sir Alex Fergusoni ManU kui ka aastate jooksul eri tippsatse juhendanud Mourinho olid mõlemad koduliigades äärmiselt edukad.

Samal teemal

SAFi Punased Kuradid jäid viimati koduste meistrivõistlute esikolmikust välja hooajal 1990-91 (!), mil Premier League'i nimelist liigat polnud veel sündinudki. Mourinhogi kümme viimast hooaega pole laiduväärt. Erandiks hooaeg 2007-08, mil ta Chelseast kõigest kuue mänguvooru järel minema kupatati.

Seevastu SAFi järgne ManU ei kannata Mourinhoga (Chelsea) mingit võrdlust. Nii David Moyese kui Louis van Gaali ManU noppis Mourinhost vahetus konkurentsis (ehk samas liigas mängides) ligi 15% vähem võite. Rääkimata kohtadest liigatabelis. Anomaalia on mõistagi käimasolev hooaeg, mis maksis Mourinhole ka töökoha.

 

Järeldus: ManU edu taga seisis otseselt Sir Alex Ferguson, kelle käe all oli United vääramatu Inglise tippklubi. Seevastu Mourinho jaoks pole tähtis, mis riigis ta töötab, ühtemoodi edukad on temad satsid enamasti igalpool.

Saavutuste põhjal võib muretult väita, et Mourinho ja United vääriks teineteist. Mõlemad on harjunu tipus olema. Äkki osutukski ManU päästeingliks karismaatiline, kuid karikamaias portugallane?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee