Jalgpall

Lätile säru teinud U19 koondise peatreener Marko Lelov: saime mänguga palju targemaks (1)

Mart Treial, 23. detsember 2015 18:56
Marko Lelov Foto: LAURA OKS
Täna treeningkohtumises 2:1 Läti eakaaslasi võitnud Eesti U19 jalgpallikoondise peatreener Marko Lelov sõnas pärast kohtumist, et tänane kohtumine näitas ära meeskonna valupunktid.

"Saime mänguga palju targemaks, kuidas edasi minna," sõnas Lelov Õhtulehele. "Puudujääke on päris palju, aga mitte negatiivses mõttes, vaid pigem positiivses, et arengruum on suur ja poistele on palju infot edasi anda."

Samal teemal

Üldise asjana, mida koondis arendama peaks, tõi Lelov välja võistkondliku arusaama mängust. "Kuni keskjooneni saime rünnaku ülesehitamisega hakkama, pärast seda võinuks olla loovam," ütles Lelov.

"Sööduvead tulevad ka tippvutis, aga poisid peavad tunnetama, mida teatud hetkel teha. Kas lühike või pikk sööt vastase kaitseliini selja taha, millal ründaja peab pallile vastu tulema, kes sellel hetkel avaneb. Kõik see ongi üldine arusaam. Ja selle kallal on vaja palju tööd teha."

Jaanuari alguses sõidab U19 koondis Peterburisse, Valentin Granatkini memoriaalile. Tänane kohtumine oligi ettevalmistus eesootavaks turniiriks, kus meie noormehed kuuluvad ühtealagruppi Kasahstani, Moldova, Soome ja Venemaaga.

Tänase kohtumise väravad lõid Magnus Villota ja Erik Sorga.

Samal teemal

25.02.2016
JÄRELEVAADATAV | U19 jalgpallikoondis võõrustas Leedut
08.00.2016
VIDEO | Kui valus! Eesti realiseeris lõpuminutitel penalti, kuid alagrupist edasi ei pääsenud
05.00.2016
VIDEO | Eesti vutinoor purustas venelaste ristnurga
23.11.2015
JÄRELVAADATAV | Eesti U19 koondis tegi lõunanaabritele säru!