Spordivaria

SPORDIAASTA TÄHED 2015 | Perekond Seim viib koju lausa kaks Kristjanit! (2)

Õhtuleht.ee, 27. detsember 2015, 22:38
Alar SeimFoto: Teet Malsroos
Spordiajakirjanike, rahva ning spordialaliitude hääletuse tulemusel nimetati Eesti aasta treeneriks Alar Seim, kelle poeg Mart võitis tõstmise MMilt esialgu pronksi, kuid pärast rivaali dopingukontrollis põrumist saab Seim Eesti Tõsteliidu andmetel hõbeda.

"See on suurim tunnustus, mis ühel treeneril on Eesti Vabariigis võimalik saada," lausus Alar Seim vahetult pärast auhinna saamist. "Aga ma poleks seda saanud, kui poleks Mardi usku ja pühendumust. Aitäh sulle, Mart!"

Samal teemal

Noorusaegadel isegi tõstmisega tegelenud Alar Seimi võit oli ülekaalukas, sest mees sai nii žurnalistidelt, rahvalt kui alaliitudelt maksimumpunktid (kokku 9 silma). Nii edestas ta kolme punktiga EMil 11. koha saanud võrkpallikoondise peatreenerit Gheorghe Cretut, kes sai kõigilt hääletajatelt kirja teise koha silmad (6).

Eestlase ja rumeenlase selja taha jäi tükk tühja maad, sest nii Mati Killing (MMil pronksi võitnud sõudmise neljapaadi juhendaja), naiste vehklemise epeekoondise (EMilt ja Euroopa mängudelt võideti hõbe) loots Kaido Kaaberma ning maadluse MMilt pronksi võitnud Epp Mäe treener Ahto Raska said kirja vaid üheainsa punkti. Killingut soosisid ajakirjanikud, Kaabermad rahvas ning Raskat alaliidud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee