Luis SuarezFoto: AFP / Scanpix
30. detsember 2015, 23:24

Neymar eksis penaltil, ent Barcelona purustas Hispaania väravarekordi

Barcelona alistas Hispaania kõrgliiga 17. voorus 4:0 Real Betisi meeskonna ja kerkis tagasi liigatabeli tippu.

Seejuures asus Barca kodupubliku ees 29. minutil üpris kentsakal moel juhtima: Neymar lõi penalti latti, ent Betisi keskkaitsja Heiko Westermann suunas väravaraamist tagasi põrkunud palli oma väravasse.

Kõigest neli minutit hiljem oli täpne Lionel Messi, kelle jaoks oli tegu 500. kohtumisega Kataloonia suurklubi särgis. Ülejäänud kaks väravat lõi Barca kasuks uruguailane Luis Suarez, kelle statistika valitseva Hispaania meistri eest on võimas: 68 mängu, 51 väravat.

Ühtlasi purustas Barcelona aasta viimase mänguga Hispaania rekordi ühel kalendriaastal löödud väravate osas. Viis karikat koju tassinud katalaanid sahistasid möödunud 365 päeva jooksul 180 korral (65 mänguga). Varasem rekord 178 kuulus aastast 2014 Real Madridile.