Toimetas Merili Luuk, 2. jaanuar 2016, 19:22
Manchester United sai lõpuks väärt võiduFoto: OLI SCARFF
Jalgpalliõhtu Inglismaa kõrgliigas tõi lõpuks ometi Manchester Unitedile rõõmupeo: kaheksa mängu järjest võidupõua käes vaevlenud Punased Kuradid said kauaoodatud võidu, alistades koduväljakul 2:1 Swansea.

United läks Anthony Martiali väravast 47. minutil juhtima, kuid 70. minutil suutis Swansea islandlasest poolkaitsja Gylfi Sigurdsson seisu viigistada. Unitedile päästis võidu kapten Wayne Rooney iluvärav, millega mees tõusis Premier League'i ajaloos paremuselt teiseks väravakütiks. 188 väravat löönud Rooney jääb alla vaid Newcastle'i legendile Alan Shearerile, kellel on 260 väravat. Kuigi üleminutitel võinuks Swansea väravavaht Lukasz Fabianski teha Mart Poomi ning seisu taas viigistada, pääsesid Unitedi fännid seekord hõlpsamalt.

Tabeliliider Arsenal alistas 1:0 teise Newcastle'i klubi ning jätkab 39 punktiga esimesel kohal. Muinasjutulist hooaega jätkav Leicester City ei suutnud 57. minutist alates Bournemouthi vastu kasutada arvulist ülekaalu ning kuna Ryiad Mahrez eksil penaltil, lepiti 0:0 viigiga. Norwich alistas 1:0 Southamptoni, seejuures lõpetas ka Norwich arvulises ülekaalus, sest 74. minutil eemaldati Victor Wanyama. Sunderland alistas Aston Villa 3:1 ning West Brom United 2:1 Stoke City. Manchester City jäi küll Watfordi vastu omaväravast kaotusseisu, kuid võitis siiski 2:1 ning West Ham United oli 2:0 üle Liverpoolist.