Michael Jordan elab praegu kaasa hoopis Charlotte Hornetsile, mille omanik ta on.Foto: AFP / Scanpix
4. jaanuar 2016, 09:45

NBA mängupäev: Michael Jordani enda rekord löödi üle, Bryantita mängiv Lakers aina võidab

Ehkki peale on tulnud Bryantid, Jamesid, Curryd, on ja jääb Michael Jordan NBA üheks suuremaks legendiks. Ent temagi nimel olevaid rekordeid on võimalik lüüa, mida näitas Chicago Bullsi mees Jimmy Butler.

Butler viskas Toronto Raptorsi vastu esimesel poolajal kõigest 2 punkti, lõpuks aga 42, vedades "pullid" 115:113 võiduni. Poolajaga visatud 40 punkti ületab ühe silmaga Jordani nimel 1989. aastast püsinud Bullsi rekordi. Butler tabas kahe viimase perioodiga 19 viskest 14.

See polnud sugugi mängupäeva parim viskeprotsent, sest New York Knicksi mees Arron Afflalo paugutas korvi samuti 14 palli, seda aga kõigest 17 katsega! Sealhulgas tabas tema 8 kaugviskest 7, punkte tuli kokku 38 ja Knicks murdis Atlanta Hawksi 111:97. Mehe isiklik rekord on siiski 43  punkti mängus. Läti rookie Kristaps Porzingis toetas 14 punktiga.

Los Angeles Lakers jätkab vigastatud Kobe Bryantita ja sai kolmanda võidu järjest, purustades Lou Williamsi 30 punkti toel Phoenixi 97:77. Enne viimast veerandit oli seis juba 81:51! Veel võitis Miami Washingtoni 97:75 ja Portland Denveri 112:106.