Anett KontaveitFoto: Alar Truu
6. jaanuar 2016, 11:06

TUBLI, ANETT! Kontaveit ei andnud kõrgema edetabelikohaga hiinlannale võimalusepoegagi (3)

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 91.) alistas Hiinas Shenzhenis toimuva 500 000 dollari suuruse auhinnafondiga WTA-turniiri teises ringis 6:1, 6:2 hiinlanna Saisai Zhengi (WTA 72.).

Kodupubliku ees mänginud hiinlanna suutis esimeses setis oma pallingut kaitsta vaid avageimis, ülejäänud servigeimid õnnestus Kontaveidil murda ning eestlanna võitis avaseti vähem kui poole tunniga (vt kohtumise statistikat allpool).

Kontaveidi hoog pidurdus teises setis 3:0 eduseisus. Selg vastu seina olukorras agressiivselt ja edukalt igat palli rünnanud Zheng suutis kaotusseisu vähendada 2:3 peale. Seejärel Kontaveit toibus, murdis hiinlanna pallingu ja võitis lõpuks kogu seti 6:2. Kohtumine kestis 60 minutit ja mõned sekundid.

Järgmises ringis ehk veerandfinaalis on Kontaveidi vastaseks ameerikanna Alison Riske (WTA 97.).