Tuuli TomingasFoto: ALDO LUUD
Talisport
10. jaanuar 2016, 14:40

KILLUKE RÕÕMU KÜLMALE MAALE! Tuuli Tomingas võitis IBU juunioride karikaetapi (1)

Esmaspäeval 21aastaseks saanud laskesuusataja Tuuli Tomingas võitis täna Šveitsis Lenzerheides peetaval IBU juunioride karikasarja etapil 7,5 km sprindidistantsi.

Aastal 2014 samal distantsil juunioride Euroopa meistriks kroonitud Tomingas ei eksinud ühelgi lasul ning finišeeris ajaga 23.13,9. Teisena lõpetanud venelanna Irina Krutšinkina kaotas eestlannale 9,6 sekundiga ning kolmanda koha teeninud Kasahstani sportlane Jelizaveta Beltšenko jäi Tomingast 20 sekundi kaugusele. Ka nemad ei eksinud tiirudes kordagi.

Teistest eestlastest sai Meril Beilmann 10. (1 trahv; +1.47,6), Susan Külm 21. (3; +3.47,1), Brita Liivamaa 25. (3; +4.53,8) ja Kelly Vainlo 29. koha (6; +7.01,3). Kokku oli stardis 34 sportlast.

Eile sõidetud 12,5 km individuaaldistantsil sai Tomingas kolme trahviminutiga üheksanda koha. Parim eestlanna oli eile Meril Beilmann, kes eksis kahel lasul ja lõpetas kuuendal kohal.