Tallinna Selver - Pärnu VK 1:3Foto: Stanislav Moškov
10. jaanuar 2016, 19:09

Eesti-Läti-Leedu võrkpalliliiga tänases keskses kohtumises läksid Audentese spordihallis vastakuti Tallinna Selver ja Pärnu VK. Trilleriks kujunenud kohtumise võitis lõpuks kodumeeskond 21:25, 19:25, 25:22, 25:18, 15:10.

Avageimis sai võitja määramisel otsustavaks suvepealinlaste parem blokk – sealt tuli 6(!) punkti Selveri 3 vastu. Teises vaevasid Selverit mured vastuvõtul – protsent kõigest 31,6%, pärnakate kontole läks kirja ka kuus ässa.

Vastuvõtustatistikat suutsid võõrustajad kolmandas geimis kahekordselt parandada ning Lincoln Williamsi asemel mängu lülitunud Oliver Orava kaheksa punkti aitasid Selveri 25:22 geimivõiduni.

Näis, et selle ühe ponnistusega Selveri raks ka rauges, sest neljandas geimis jäädi kiirelt seitsmepunktilisse kaotusseisu, ent seeljärel alustati marulist tagasitulekut ning teisele tehnilisele ajale mindi juba koduvõistkonna 16:15 eduseisult.

Pärnu peatreener Avo Keel proovis mängu särtsu tuua perekonnasisese vangerdusega, kui sidemängija Martti Keele asemel tuli väljakule vend Markkus, ent asjatult. Selveri võidunumbrid olid selles geimis 25:18.

Sama stsenaarium veidi väiksemal skaalal kordus ka otsustavas geimis, kus Pärnu juhtis 5:1, ent pooli vahetati juba Selveri 8:6 initsiatiivil. Keel seisu ringi pööramiseks vajalikku nippi välja ei mõelnudki ja nõnda sai 0:2 kaotusseisust välja tulnud Selver väärt 15:10 ja 3:2 võidu

STATISTIKA

Pärnu 2:3 kaotus tähendab, et nende edu Saja liigas on pärast 14 mängu nüüd Selveri ees 7 punkti. Mängu vähem pidanud Riia meeskond jääb maha kolmandana tallinlastest maha kolme silmaga.