Talisport

Tour de Ski ränkraske lõputõusu idee sündis saunas! "Rada oli varem läbi sõidetud kevadel ja mäest alla!" (2)

Õhtuleht.ee, 11. jaanuar 2016, 16:46
Tour de Ski lõputõusFoto: GIUSEPPE CACACE
Murdmaasuusatamise mitmepäevasõidu Tour de Ski algusest sai tänavu mööda 10 aastat ning loomulikult on asjaosalistel tuuri alguse kohta rääkida põnevaid lugusid.

FISi koduleheküljele antud intervjuus pajatas FISi murdmaasuusakomitee esimees Vegard Ulvang, et tuuri konkreetne idee sündis saunas tema ning toonase võistlusdirektori Jürg Capoli mõttetöö tulemusel.

"Lõputõusuidee pärines Capolilt ja Val di Fiemme suusakeskuse töötajatelt, mida tutvustati meile kui "lihtsat Alpi mäge". Ainult Jürg oligi selle raja varem läbi sõitnud, kuid seda ka kevadel ja hoopis mäest alla. Kui nägime ise mäge esimest korda, olime šokeeritud. Võistluseelsel õhtul protesteerisid kõvasti ka sportlased ja treenerid," rääkis Ulvang.

Ometi jäi peale suusajuhtide soov ning juba kümme korda on sportlased end proovile pannud. "Alates esimesest korrast on mäkketõusust saanud televisioonis kõige vaadatum murdmaasuusatamise sündmus. See on loomulik, et pealtvaatajad tahavad näha sportlaste maksimaalseid füüsilisi võimeid," põhjendas Ulvang.

Samal teemal

2. jaanuar 2018, 22:19
FISi kõrge ametnik: suusatajaid ei tunne keegi, aga Tour de Ski on kõva!
11. jaanuar 2016, 06:00
Tour de Ski tänavune võidumees kemples 2009. aastal Jaak Maega
11. jaanuar 2016, 06:00
Tuuril triumfeerinud Johaug on isegi Northugi võitnud!
10. jaanuar 2016, 23:01
NII SEE JUHTUS | Sport 10.01: Žalgiris sai uue peatreeneri käe all esimese võidu, Tour de Ski lõppes Norra triumfiga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee