Gert Dorbek (palliga).Foto: Aldo Luud
13. jaanuar 2016, 16:38

Rock andis fännidele viimasel veerandajal lootust, ent Jenissei 18:3 (!) spurt kustutas selle silmapilkselt

Eesti korvpallitšempion Tartu Ülikool/Rock kaotas FIBA Europe Cup'i vahegrupivooru kolmandas kohtumises võõrsil 68:87 Venemaa klubile Krasnojarski Jenissei.

Taaralinlased jäid avaveerandil rongi alla, sest esimese veidi rohkem kui kahe minutiga spurtis Jenissei 11:0 eduseisu. Rock püsis veel sisuliselt ainult tänu Gert Dorbeku kaugvisetele. Eestlane tabas avaveerandil kolm kolmepunktiviset, ent esimesed kümme minutit lõppesid ikka Jenissei 29:17 paremusel.

Poolajakski ei suutnud Rock kaotusseisu vähendada, Siberi tiim hoopis suurendas seda: pausile mindi Jenissei 50:34 juhtimisel. Kolmandal veerandajal tuli aga Rock mängu. Brian Harperi, Dorbeku, Evaldas Žabase, Janar Taltsi ja Timo Eichfussi korvide toel alustati viimast kümmet minutit 56:63 kaotusseisust.

Neljanda veerandaja algus tõotas vaid head. Marek Doronin vähendas vahe kohe viiepunktiliseks, ent seejärel pani Jenissei sisse teise käigu, tegi 18:3 spurdi ning jooksis Rockilt taas eest ära, tasuks kindel võit.

Rocki resultatiivseimana viskas viis kaugviset tabanud Dorbek 21 punkti, Žabas toetas eestlast 12 silmaga. Jenissei skoorikuningaks tõusis 19 punktiga David Kennedy, kes võttis lisaks ka kümme lauapalli.

R-alagrupi esimeses kohtumises võitis Chalon eile kodus 89:78 möödunud nädalal Rockiga madistanud ja Eesti klubi napilt võitnud Cantu FoxTowni. Et Rock on kaotanud kõik senised kolm kohtumist, hoitakse alagrupis viimast kohta ning vahegrupist edenemine kuulub juba utoopia valdkonda.