Jürgen Zopp.Foto: Eesti Tennise Liit
14. jaanuar 2016, 12:50

KAHJU! 22 geimini veninud otsustavas setis lõvi kombel võidelnud Zopp langes Austraalia lahtistel konkurentsist

Eesti meeste tennise esireket Jürgen Zopp (ATP 164.) kaotas aasta esimese suure slämmi turniiri, Austraalia lahtiste kvalifikatsiooni teises ringis Kenny De Schepperile (ATP 150.).

27aastane eestlane kaotas avaseti 5:7, jäädes prantslasele alla just oma viimases servigeimis. Ehkki De Schepper läks 40:0 juhtima, suutis Zopp päästa kaks settpalli, ent rohkemat meie mees päästa ei suutnud.

Teises setis murdis Zopp De Schepperi servi kolm korda (prantslane võttis eestlaselt kaks servigeimi) ning maarjamaalane oli omakorda 7:5 parem.

Otsustav sett oli aga tõeline thriller. Zopp jäi 0:4 kaotusseisu, ent võitles kahe järjestikuse servimurde toel vapralt mängu tagasi. Tõestuseks, et matš oli võrdsete heitlus, venis venis kolmas sett 22 (!) geimi pikkuseks. Lõpuks murdis De Schepper siiski neli matšpalli päästnud Zoppi servi ning võitis matši 7:5, 5:7, 12:10.