Spordivaria

Vutimeeste saak: aastaga 19 välismaa meistriliiga väravat (1)

Kristjan Roos, 14. jaanuar 2016, 16:36
Konstantin Vassiljev on viimaste aastate Eesti parim väravakütt. Mullu lõi ta kolm koondise väravat ja Poola meistriliigas veel seitse väravat. Foto: Laura Oks
Kui 2013. ja 2014. aastal lõid Eesti jalgpallurid välismaa meistriliigades 36 väravat, siis mullu oli väravasaak palju kasinam: väravavõrku sahistati vaid 19 korral.

2015. aasta väravakao põhjuseks on paljuski 2014. aasta resultatiivsemate meeste tulemused. Nii lõi Ats Purje 2014. aastal Soome liigas üheksa väravat, kuid tänavu mängis Eestis. Rimo Hunt aga lõi tunamullu Kasahstani meistriliigas kaheksa, mullu vaid ühe värava.

Samal teemal

Mulluse aasta edukaim väravakütt oli seitsme Poola meistriliigas löödud väravaga Konstantin Vassiljev. Gliwice Piastis lõi ta aasta esimeses pooles neli väravat, suvel liitus ta aga Jagiellonia Białystokiga ning lõi veel kolm väravat. Kõik väravad sündisid augustis ja lausa kolmes Poola meistriliiga mängus järjest.

Välismaa meistriliigades väravaid löönud mängijate edetabeli teine oli Sander Puri, kes lõi Iirimaa meistriliigas Sligo Roversis neli väravat. Kolmandat kohta jagavad kaitsjad: Bundesligas Augsburgi eest kaks väravat löönud Ragnar Klavan ja suvel Oslo Vålerengaga liitunud Enar Jääger.

Ühe värava lõid välismaa meistriliigades mullu Sergei Zenjov (Aserbaidžaani meistriliiga, Qabala), Rimo Hunt (Kasahstani meistriliiga, Kõzõlorda Kaisar), Sergei Mošnikov (Kasahstani meistriliiga, Kostanaj Tobol) ja Henri Anier (Šoti meistriliiga, Dundee United).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee