Marten LiivFoto: ERAKOGU
Talisport
16. jaanuar 2016, 15:01

SUPER! Eesti kiiruisutaja võitis juunioride MK-etapi (7)

Detsembris 19aastaseks saanud kiiruisutaja Marten Liiv võitis täna Itaalias Baselga di Pines toimuval juunioride MK-etapil 500 meetri distantsi ajaga 36,34.

Saksamaal Inzelli kiiruisuakadeemias treeniv Liiv edestas teise koha saanud venelast Artjom Zolotarevit 0,08 sekundiga. Kolmanda koha pälvis itaallane Francesco Tescari (+0,16). Liivi nimele kuuluv Eesti rekord sel distantsil on 35,99.

Teine stardis olnud eestlane Kermo Voitka uisutas ajaga 40,41 ning sai 49 sportlase seas 42. koha. Ükski eestlane pole varem MK-etappi võtinud.

Varasematelt etappidelt 7. ja 12. koha teeninud Liiv hoiab nüüd 500 meetri üldarvestuses 160 punktiga teist kohta. Juhib venelane Viktor Muštakov (240 punkti), kes täna lõpetas 4. kohaga.