Talisport

SUPER! Eesti kiiruisutaja võitis juunioride MK-etapi (7)

Toimetas Mart Treial, 16. jaanuar 2016, 15:01
Marten LiivFoto: ERAKOGU
Detsembris 19aastaseks saanud kiiruisutaja Marten Liiv võitis täna Itaalias Baselga di Pines toimuval juunioride MK-etapil 500 meetri distantsi ajaga 36,34.

Saksamaal Inzelli kiiruisuakadeemias treeniv Liiv edestas teise koha saanud venelast Artjom Zolotarevit 0,08 sekundiga. Kolmanda koha pälvis itaallane Francesco Tescari (+0,16). Liivi nimele kuuluv Eesti rekord sel distantsil on 35,99.

Teine stardis olnud eestlane Kermo Voitka uisutas ajaga 40,41 ning sai 49 sportlase seas 42. koha. Ükski eestlane pole varem MK-etappi võtinud.

Varasematelt etappidelt 7. ja 12. koha teeninud Liiv hoiab nüüd 500 meetri üldarvestuses 160 punktiga teist kohta. Juhib venelane Viktor Muštakov (240 punkti), kes täna lõpetas 4. kohaga.

9. oktoober 2016, 20:21