Tanel KurbasFoto: Aldo Luud
19. jaanuar 2016, 23:01

NII SEE JUHTUS | Sport 19.01: Kurbas sai TÜ/Rocki kaotusmängus viga, Kontaveit langes võitlusega Austraalia lahtistelt (2)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 85.) alustas täna varahommikul (kell 2 öösel) Austraalia lahtisi meistrivõistlusi, alistudes kolmandana asetatud hispaanlannale Garbine Muguruzale 0:6, 4:6 (WTA 3.). Päeva teises pooles pöörasime pilgud korvpallile, kui TÜ/Rock võitles eurosarjas prantslaste Elan Chaloniga, kuid kaotas 80:91.
22:39
KÄSIPALL

Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste kolmanda ringi kolmanda vooru
esimeses kohtumises sai HC Viimsi/Tööriistamarket võõrsil 31:30 (20:15)
jagu Audentes SK-st.

22:32
21:50

Tahad teada, mis tänastel mängudel toimus?
Loe meie reporterite reportaaži TÜ/Rocki kohtumisest ning TLÜ/Kalevi-Rapla mängust.

21:46
21:35

21:34
21:02

Meistrivõistluste tänases ainsas kohtumises sai liider Kalev/Cramo võõrsil 82:62 (17:19, 21:12, 21:15, 23:16) jagu Valga-Valkast. Võitjate resultatiivseimad olid Morris Curry ja Mario Delaš 20 punktiga. Kaotajate suurimaks punktitegijaks osutus Viljar Veski 15 punktiga.

20:34

Ja ei! 80:91 ning TÜ/Rock kaotab ka selle eurosarjakohtumise

20:30

Sutt tabab kolmese, kuid vahe on 58 sekundit enne kohtumise lõppu kuus punkti! Kas jõuame?

20:26

4.20 on jäänud lõpuni ning vahe on kümme punkti. Sellist õudusunenägu ei oleks tahtnud küll siit näha...

20:24

Enim meelehärmi teeb Rocki korvi all Kalinoski, kes tabab järjest kaks kolmest! Kokku on pommitamismasin lennutanud korvi juba kuus kolmest!!

20:22

EI OLE NII! Jälle läheb see lõpp käest ära! 6.13 lõpuni ning TÜ/ROck on taga 69:73!

20:20

Kalevi Spordihallis on asjad otsustatud enne viimast veerandaega. TLÜ on igas mänguselemendis üle ning juhib juba 24 punktiga, 63:39

20:16
20:14

Kolmanda veerandaja keskel korraldatud 9:0 spurdi toel läheb Rock Chaloni vastu viimasele veerandajale 62:57 eduseisus. Suurimad teened eduseisus on Karolis Petrukonisel ja Brian Harperil, kes on toonud vastavalt 14 ja 15 punkti. Vanameister Marek Doronin on omasid toetanud kolme punkti, seitsme lauapalli ja ja kolme korvisööduga.

20:10

Kuusmaa näitab pärast järjekordset pallikaotust oimukohta. Rapla on teinud kokku seitse pallikaotust ning on jäänud 15 punktilisse kaotusseisu, 36:51

19:57

JA SIISKI-SIISKI! Kurbas on tagasi ilmunud, kuid istub õnnetult pingil.

19:55

Teisel veerandajal paremale tagareiele häda teinud Tanel Kurbast pole teise poolaja alguses näha isegi Rocki pingil. Tundub enam kui tõenäoline, et eestlane täna enam kaasa ei tee, vigastuse tõsiduse kohta küsime hiljem Gert Kullamäe või mängija enda käest.

19:40

Teist veerandaega alustas Rock 8:0 spurdiga, Chalon aga maa-ala kaitsega, mille Gert Kullamäe hoolealused kohe esimesel rünnakul Brian Harperi kaugviskega murdsid. Muide, avaveerandi lõpus mängu tulnud 20aastane Saimon Sutt pani Tartu publiku enamgi kui rõkkama, tabades kolmepunktiviske. Ehkki veidi pärast seda tegi Sutt välditava pallikaotuse, oli publiku poolehoid teenitud. „Ei ole hullu, Saimon," hüüdis üks pealtvaataja.

Negatiivse poole pealt tuleb välja tuua, et kui veerandajast oli mängitud 4.24, vigastas Tanel Kurbas parema jala tagareit ning pole seni rohkem mänginud. Ja kuigi Chalon tegi poolaja lõpuks 7:0 spurdi, on Rock poolajaks ees 38:35. Samas kujutab ohtu, et 8 punkti visanud Janar Taltsil on juba kolm viga. Viimase tegi mees 2,1 sekundit enne lõppu, üritades takistada Chaloni alley-oop korvi küljeaudist. Õnnestunult, ent vea hinnaga.

19:20

Lisaks TÜ/Rock euromängule on täna kavas üks kohtumine korvpalli meistriliigas ning kaks mängu Balti liigas. ML-is lähevad vastamisi Valga Spordihoones BC Valga-Valka/Maks&Moorits ja BC Kalev/Cramo. BBL-is kohtub TLÜ/Kalev AVIS Raplaga ning Pärnu Sadam Riia Baronsiga.

Kalevi spordihallis käib tõeline madin - TLÜ/Kalevi mängijad võlusid kohtunikult välja tehnilise, AVIS Rapla meeskond on teinud ebasportliku vea. Kalev juhib 14:12.