David Haughton surub palli korvi.Foto: Tiina Kõrtsini
20. jaanuar 2016, 22:17

Tööloata "jugodest" ilma jäänud Tarvas küttis Balti liigas 35punktilise sauna (3)

Korvpalli Balti liigas alistas Rakvere Tarvas kodus koguni 102:67 Kasahstani klubi Atõrau Barsõ.

Et eile lahkusid klubist serblane Maksim Kovacevic ja Montenegro passiga Radomir Marjoevic, anti täna Tarva ridades üles nii mänedžer Madis Šumanov kui noormängijad Erik Kaasik ja Lauri Mets. Muide, Šumanov viskas nelja minutiga kolm punkti.

Tarva suurepärase esituse võtmeks oli väga hea visketabavus. Väljakult tabas Rakvere 57% visetest, sh kaheseid 61% ja kolmeseid 50% täpsusega. Neljanda veerandi alguse poole oli Tarva visketabavus lausa 69%.

Eesti klubi resultatiivseimana tõi Reinis Strupovics 26 punkti, Roberts Stumbris toetas kaasmaalast 21 silmaga (visked väljakult 8/10). Kasahhide skoorikuningaks tõusis 19 punktiga Michael Burwell.

Tarvas tõusis tänu võidule B-alagrupis kuue võidu ja nelja kaotusega kolmandaks ning madalamaks kui neljandaks ei ole Andres Sõbra hoolealustel võimalik langeda. Tarval on pidamata veel kaks mängu: järgmisel teisipäeval kohtutakse Jekabpilsi ja kolmapäeval Vytautasega. Mõlemad mängud toimuvad vastaste koduväljakul.