Ott Tänak - Raigo MõlderFoto: DMACK
Auto-Moto uudised
24. jaanuar 2016, 13:59

NII SEE JUHTUS | Ott Tänak alustas rallihooaega seitsmenda kohaga, Ogier jätkas sealt, kus sügisel pooleli jäi (21)

2016. aasta esimene rallinädalavahetus lõppes oodatult valitseva maailmameistri Sebastien Ogieri võiduga. Kuigi Ott Tänak - Raigo Mõlder võitlesid DMACKi rehvidega, kuis jaksasid, polnud nad 7. kohast enamaks suutelised. Eriti õnnetu nädalalõpp oli Jari-Matti Latvalal, kes sõitis otsa fotograafile, katkestas ning tagatipuks sai kohtunikelt ka karistada.
14:07
RALLISÕBER

Aitäh kõigile, kes meiega sel nädalavahetusel Eesti meestele kaasa elasid. Autoralli MM-sari jätkub 11. veebruaril Rootsis. Siis on stardis juba rohkem kui üks Eesti ekipaaž. Seniks aga kõike head!

13:58

Ilmselt võib öelda, et Tänak võttis raskest olukorrast maksimumi, millele aitasid kaasa mitmete konkurentide ebaõnnestumised. DMACKi rehvidega oli Monte Carlos ilmselgelt keerulisem kihutada kui Michelini omadega.

13:57

Monte Carlo ralli lõpptulemused:

13:55

WRC2 arvestuses võitis Monte Carlo ralli Tänaku mullune meeskonnakaaslane Elfyn Evans!

13:54

Monte Carlo ralli punktikatse võitis, üllatus-üllatus, Sebastien Ogier ajaga 8.09,6. Sordo kaotas teisena 1,4 sekundit. Tänak oli Ogierist 19,7 sekundit aeglasem ning sõitis viimasel katsel päeva kuuenda aja.

13:46
13:45

13:40

Õigemini, muidugi võib Tänak üldarvestus tõusta, kui keegi temast eespool olev mees viimasel kiiruskatsel katkestab. Tänak kaotas punktikatsel hetke kiireimale mehele Dani Sordole 18,3 sekundit.

13:36

JA ON OLEMAS! Ott Tänak on kenasti Monte Carlo ralli finišis. Hoolimata viimase katse tulemustest lõppeb meie mehe debüüt DMACKI võistkonnas 7. kohaga.

13:24
13:12

Katse algus lükkub kaheksa minutit edasi.

12:41

Üldjärjestus enne kell 13.08 algavat viimast kiiruskatset:

12:38

15. kiiruskatse tulemused:

12:23

Tänak kaotas 15. katsel hetke kiireimale mehele, Dani Sordole 30,2 sekundit.

12:20

Tänak on kenasti 15. kiiruskatse finišis! Tema aeg on küll kolmest lõpetajast selgelt aeglaseim, kuid tagant ei ohusta tema 7. kohta keegi.