Pärnu VK - Meneni Prefaxis.Foto: Alar Truu
21. jaanuar 2016, 22:02

Pärnu Võrkpalliklubi alistas eurosarja Challenge Cup 1/8-finaali avamängus kodusaalis Meneni Prefaxise 3:1. Kordusmängus piisab edasipääsuks kahest geimivõidust.

Esimene geim: Pärnu eest alustas Meneni Prefaxise vastu vanameister Jaanus Nõmmsalu ja pani esimeses geimis oma kogemused maksma - tema rünnakud andsid Pärnule 10:5 eduseisu. Belglased tulid küll veel 14:14 viigini, ent siis hakkas kodumeeskonna mängumootor taas tööle ja 20:16 edu vormistati 25:20 geimivõiduks.

Teine geim: Pärnu kaotab teise geimi kindlalt 17:25. Belglased mängisid muidugi paremini kui matši algul, ent koer on pigem maetud pärnakate individuaalsetesse eksimustesse. Geimide vahe: esimeses oli pärnakate vastuvõtuprotsent 47, külalistel 40, teises vastavalt 35 ja 53. Lisaks belglastel ka geimi peale 7 (!) serviässa.

Kolmas geim: Belgia on üks Euroopa tippliigasid ja kohati näitavad külalised oivalist võrkpalli. Meie õnneks on nad aga võimelised ka hämmastavateks prohmakateks! Pärnu 17:16 eduseisult ei saa vastased kolmel rünnakul isegi palli üle võrgu ning seda kingitust Pärnu ei luhta - 25:20 ja 2:1.

Neljas geim: Oivaline! Oleks lausa patt selles geimis kedagi eraldi välja tuua, aga ma teen seda siiski - Timo Tammemaa paneb kolm ühemeheblokki järjest ja Pärnu eduseis kasvab 12:9 pealt 15:9-ni. Geimivõit Pärnule 25:17, matšivõit 3:1 ja koht eurosarja veerandfinaalis on kordusmängus kahe geimivõidu kaugusel.