Vormel 1

Vormelipiloodid nõuavad turvalisemat kokpiti 

Toimetas Viljar Voog, 25. jaanuar 2016 15:48
Jules Bianchi mälestamine.Foto: Reuters/Scanpix
Alates 2017. aasta hooajast peavad F1-sarjas võistlevate pilootide peanupud olema paremini kaitstud, otsustas sõitjate komisjon ühehäälselt.

Viimastel aastatel on võistlusradadel peavigastuste tõttu hukkunud kaks tipp-pilooti – Jules Bianchi, kes sõitis F1 Jaapani GPl otsa kolleegi autot teisaldanud rajatraktorile, ning Justin Wilson, keda tabasid IndyCari etapil avarii teinud autost õhku paiskunud jupid.

Samal teemal

"Nüüd tunnevad piloodid, et on paras aeg tuua vormelitele juurde lisaturvalisust ja kõige hiljemalt 2017. aastaks," rääkis GP-pilootide komisjoni esimees Alexander Wurz.

"Ilmselgelt tuleb šassiile teha struktuurseid muudatusi. Aga kui anda nende tegemiseks peaaegu üks aasta, ei näe ma ühtegi tehnikaeksperti, kes oleks märkimisväärsete turvalisusarenduste vastu," selgitas austerlane, "Kõik sõitjad ja minagi loodame, et turvalisuse lisamine on kõigest formaalsus.

Lisaks võttis pilootide komisjon vastu otsuse, mis edestatakse rehvitootjale Pirelli ja F1-sarja juht Bernie Ecclestonile – sõitjad soovivad rehve, mis oleksid parema pidamisega, et nad saaksid oma sõiduvahenditest maksimumi välja pigistada.

Samal teemal

26.05.2016
Õnnetult hukkunud vormeliässa vanemad kaebavad FIA ja Marussia kohtusse
25.09.2015
Aasta pärast Jules Bianchi õnnetust Suzukas – mis on vormelimaailmas vahepeal muutunud?
24.09.2015
Bianchi isa: vormel 1 on liiga raske vaadata