Korvpall

Kuidas komplekteeritakse korvpallimeeskonda? Õnne, rahakoti ja isiklike tutvustega 

Henry Rull, 27. jaanuar 2016 06:00
STAAR: Euroliiga karjääri jooksul viskas korvialune jõud Tanoka Beard (palliga) Vana Maailma tugevaimas liigas kokku 1107 punkti ja võttis 663 laupalli. Muide, Rocki ridades mängis Beard ka eksklubi Kaunase Žalgirise vastu. Foto: Joosep Martinson

Korvpalliklubi eduka hooaja peamiseks saladuseks on hea meeskond, ent mängijate värbamine pole lihtne: pallureid on palju ning hea mängija leidmine pole viie minuti töö.

Ligi 14 aastat Eesti korvpalli­tšempioni Tartu Ülikool/Rocki mänedžerina töötanud Meelis Pastaku sõnul on üldjuhul kaks viisi, kuidas tiim komplekteeritakse: esmalt mängijad, siis peatreener või vastupidi.

"Rockis üritame lähtuda juhendaja nägemusest, kuid pigem on see meil pooltevaheline koostöö ja läbi selle mängijate otsimise protsess," alustab Pastak. "Aluseks on eelarve ehk kui palju sõltuvalt välismaalaste arvust ja positsiooni täituvusest palluri peale kulutada saame. Kui tahame kindlate oskustega mängujuhti, saadan agentidele oma nägemuse."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.01.2016
Vene ja Žalgiris said Euroliigas suurelt lüüa
27.01.2016
Korvpallimeeskondadele oma CV keskus?
11.05.2015
Ville Arike | Millist Rocki Tartu vajab?
22.01.2015
Balti korvpalliliiga: Ikla sündroomist saadakse üle, play-off’is viis Eesti klubi, Tartu Rock ja Kalev/Cramo eri tabelipooltel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee