Pärnu võrkpallurid Belgias.Foto: Pärnu võrkpalliklubi
27. jaanuar 2016, 22:47

KAHJU! Pärnu võrkpallurid kaotasid Belgias nii mängu kui kuldse geimi

Pärnu võrkpalliklubi kaotas täna õhtul Belgias peetud Challenge Cupi kaheksandikfinaali kordukohtumise Meneni Prefaxise vastu 0:3 (23:25, 17:25, 22:25) ning sellele järgnenud kuldse geimi 10:15.

Seejuures asus Pärnu 15 punktini mängitavat kuldset geimi 2:0 juhtima, kuid lubas seejärel belgastel kaheksa (!) punkti järjest teenida, millega oli kohtumine sisuliselt otsustatud. Suvepealinlaste väikseim kaotusseis oli pärast seda 10:14.

Kui statistikast kaotuse põhjuseid otsida, siis negatiivselt hakkab silma Pärnu meeskonna rünnakuprotsent 39 (102 tõstest lõid Pärnu mehed maha vaid 40). Prefaxis realiseeris punktiks 54% tõstetest. Blokiga teenis Pärnu 12, Prefaxis 16 punkti.

Servivigu tegid Avo Keele hoolealused 14, belglased üheksa. Serviässasid lõid Pärnu mehed kaks, Prefaxise omad kolm. Pärnu vastuvõtuprotsent oli 57, Belgia klubil 50.

Pärnakad läksid mängule vastu teadmisega, et möödunud nädalal kodusaalis võetud 3:1 võit tagab neile igal juhul kuldse geimi. Veerandfinaali oleks viinud ka 2:3

Prefaxis kohtub veerandfinaalis Prantsuse klubi Lyoni Metropole'ga, kes alistas kaheksandikfinaalis kudlse geimi toel Rumeenia klubi Galati Arcada.