ROKi president Thomas Bach külastas Ateenas asuvat Eleonase põgenikelaagrit. (Twitter / ROK)

Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach teatas, et Rio de Janeiro olümpiatuli läbib Ateenas ühte põgenikelaagrit ning üks põgenikest saab ka osaleda tõrvikukandjana teatejooksus.

Tuli süüdatakse 21. aprillil antiikses Olympias ja see on Kreekas 12 päeva, enne kui võtab suuna Lõuna-Ameerika poole. 3. maist algab tule 100-päevane teekond Brasiilias.

Kreeka on kujunenud rohkem kui miljoni Euroopasse saabunud põgeniku peamiseks sihtkohaks. „Olümpiatuli läbib selle keskuse ja põgenikud näevad tuld. Üks põgenikest saab ka tõrvikut kanda," rääkis Bach visiidil Ateenas asuvasse Eleonase põgenikelaagrisse, kus enim on afgaane ja iraanlasi.

ROK on ka teatanud, et põgenikestaatuses ja kodumaata jäänud tippsportlased saavad Rios võistelda olümpialipu all. „Tahame juhtida maailma tähelepanu põgenikeprobleemile. Arvan, et olümpialipu all saab võistelda viis kuni kümme põgenikku."

Jaga artiklit

15 kommentaari

K
Korrumpeerunud ROK  /   11:55, 29. jaan 2016
ROK on muutunud ka pugejalikuks organisatsiooniks. Keegi maksis selle osaleja ROKile kinni. Korrumpeerunud ROK. Sellist ROK i küll sportlastele vaja pole.
S
sooda  /   10:47, 29. jaan 2016
soodad peast

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis